Lubaczów: W filmiku przedstawiły niezwykłe kobiety

0

Panie z Lubaczowa postanowiły połączyć siły z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Przemyślu Filia w Lubaczowie i nagrały filmik „Kobietę otwiera się słowami”. Prezentują w nim twórczość kobiet, które są nieprzeciętne i inspirują do podejmowania działalności na rzecz drugiego człowieka.

Kadr z filmu.

– Współczesny pisarz hiszpański Manuel Vincent, autor książek Pieśń MorzaDziewczyna Matisse’aChorzy na miłość powiedział, że „kobietę otwiera się słowami”, a nasza noblistka Wisława Szymborska stwierdziła, że czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła. – mówi Renata Stefanik Kierownik Filii.

Widząc, że połączenie słowa pisanego i mówionego z wyjątkowymi kobietami jest gwarantem sukcesu w wielu dziedzinach życia społecznego przedstawicielki seniorów nagrały filmik. Wystąpiła w nim Maria Mulak przewodnicząca Lubaczowskiej Rady Seniorów, która przedstawiała twórczość Olgi Tokarczuk i jej powieść Prowadź swój pług przez kości umarłych. Z kolei Bożena Jaracz zaprezentowała postać Jeannette Kality, najbardziej znanej polskiej położnej, autorki książki „Położna 3550 cudów narodzin” oraz dziennikarkę Magdalenę Wolińską – Riedi autorkę książki „Kobieta w Watykanie”. W nagraniu Maria Magoń snuje opowieść o Mari Dąbrowskiej, posiłkując się fragmentami „Nocy i Dni”, Domicela Romanowska recytuje wiersze Agnieszki Osieckiej, zaś Stanisława Szajowska opowiada o barwnym życiu George Sand.

W imieniu organizatorów zachęcamy do obejrzenia filmiku i sięgnięcia po książki i audiobooki poświęcone niezwykłym kobietom, znajdujące się w zbiorach Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Przemyślu Filia w Lubaczowie.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here