Cykl letnich wydarzeń w Horyńcu-Zdroju z dofinansowaniem

0

Gminny Ośrodek Kultury w Horyńcu-Zdroju otrzymał dotacje Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Na promocję czytelnictwa, teatru i muzyki przeznaczono kwotę 161 200 zł. W związku z tym w miejscowości ruszy cykl letnich wydarzeń.

Fot. Gminny Ośrodek Kultury w Horyńcu-Zdroju

Środki pozwolą na organizację imprez literackich, muzycznych i teatralnych. Organizatorzy zapewniają, że program zostanie tak skonstruowany, by każdy znalazł coś dla siebie, także najmłodsi. Wśród zaplanowanych atrakcji wymieniają „Książki z wyobraźnią”, „Fantastyczny Lem”, „Poezja i muzyka”, „Książki na lato”, „Ciekawe biografie ciekawych ludzi”, „Science-Fiction Jazz Project”. Inicjatorzy mają jednocześnie nadzieję, że w lecie pojawi się możliwość spotkania na żywo, w twórczej atmosferze.

– Już teraz zapraszamy na cykl letnich wydarzeń, które odbędą się w Horyńcu-Zdroju i sąsiedniej Lubyczy-Królewskiej. Bohaterami duchowymi edycji 2021 będą: urodzony we Lwowie genialny Stanisław Lem oraz legendarny poeta pokolenia Kolumbów – Krzysztof Kamil Baczyński. Setna rocznica urodzin obu tych twórców wypada właśnie w roku 2021. – mówi Dyrektor Janusz Urban.

Współorganizatorami wydarzenia są Gmina Horyniec-Zdrój i Gmina Lubycza-Królewska. Dyrektorką Programową została Elżbieta Szymańska z Mazowieckiego Instytutu Kultury w Warszawie – pomysłodawczyni i koordynatorka wielu projektów kulturalno-artystycznych w Polsce i za granicą.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here