Gmina Lubaczów z powodzeniem wykorzystuje środki unijne

4

Polska Agencja Prasowa przyjrzała się projektom unijnym zrealizowanym przez Gminę Lubaczów. Działania przeprowadzono w ramach cyklu reportaży, w których dziennikarze pokazują, jak polskie miejscowości zmieniają się dzięki funduszom UE.

Kadr z filmu Polskiej Agencji Prasowej.

Pozyskane środki unijne pozwoliły Gminie Lubaczów zrealizować wiele zadań z różnych obszarów. Dzięki nim m.in. wyremontowano wiele dróg, rozbudowano sieć wodno-kanalizacyjną, zmodernizowano oczyszczalnie ścieków. Przeprowadzono wiele projektów edukacyjnych i tych z zakresu pomocy społecznej. Przypomnijmy, ze wsparciem pieniędzy unijnych zmodernizowano Zespół Szkolno-Przedszkolny w Baszni Dolnej, wybudowano Dom Pomocy Społecznej w Krowicy Lasowej czy Kresową Osadę w Baszni Dolnej.

– Od 2007 r. na terenie gminy Lubaczów udało się zrealizować kilkadziesiąt projektów z udziałem środków unijnych. Łączna kwota, jaką gmina pozyskała na te projekty to ok. 60 mln zł dofinansowania. Dokładając do tego wkład własny to są projekty na kwotę 100 mln zł. – powiedział dla PAP Wiesław Kapel, Wójt Gminy Lubaczów.

Kwota ta z pewnością się zwiększy, bo Gmina Lubaczów cały czas realizuje inwestycje dofinansowane z UE. To m.in. przebudowa obiektów pokolejowych, o których pisaliśmy niejednokrotnie.

Film możecie obejrzeć na stronie Polskiej Agencji Prasowej.

AH, elubaczow.com

4 komentarze

 1. o i nawet korekta artykułu 🙂

  przypadek? nie sądzę!

  Na głównej PAPu o mieście też było, a Redakcja nie tylko na: samorzad.pap.pl nie zauważyła , ale dodatkowo na: pap.pl/europap też „ślepa” była.
  czy to srebrniki od „gwiazdy kresów” tak działają? czy to już zakamuflowana opcja „sami wiecie jaka”?

  https://www.pap.pl/europap/824676%2Cburmistrz-lubaczowa-dzieki-funduszom-ue-stalismy-sie-typowym-malym-miastem

 2. co pan burmistrz opowiada , lubaczow to dziura jakich w uni nie ma , basenu nie ma i szybko nie bedzie a ludzie żyją dlatego że pracują za granicą, tesco i biedra nie daje miejsc pracy tylko egzystecja , a co do muzeum kolejnictwa to totalna porażka to ludzie ile ta zabawka kosztuje gdzie są drogi w powiecie i w jakim stanie jestem polakiem pracuję na terenir rp koniec swiata to powiat lubaczowi gmina

 3. Basznia ,Krowica, Basznia,Lisie Jamy, i Lisie Jamy a gdzie reszta miejscowości, W Dąbkowie nic nie zrobiono a ulice nadano gdzie do dzisiaj burdel jak cholera,gdzie obiecana droga do nowego osiedla Wójcie ,chodnik zarośniety i dziurawy, na pewno mieszkańcy nie zagłosują już na Pana ,p .Wójcie

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here