Ruszają zgłoszenia do I Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Legionowej

0

Po raz pierwszy w Lubaczowie odbędą się Eliminacje Podkarpackie do Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Legionowej. Konkurs wokalny dla solistów powyżej 16 roku życia odbędzie się 23 maja o godz. 10:00 w Miejskim Domu Kultury.

Międzynarodowy Festiwal Pieśni Legionowej został powołany do życia w 2021 roku decyzją Wojciecha Bardowskiego i Zofii Paczóskiej jako przekształcenie i rozszerzenie zasięgu Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Legionowej. W konkursie mogą wziąć udział wokaliści, amatorzy i profesjonaliści z kraju i z zagranicy, którzy ukończyli 16 lat. Dla zwycięzców organizatorzy przewidzieli wysokie nagrody finansowe – w eliminacjach rejonowych za zajęcie I miejsca – 500 zł, II miejsca – 300 zł, a III – 200 zł. Natomiast w Konkursie Finałowym zwycięzca I miejsca otrzyma 10 000 zł i statuetkę Grand Prix, II miejsca – 5 000 zł, a III miejsca – 3 000 zł. Przyznane zostaną również 3 wyróżnienia po 1 000 zł.

Zgłoszenia udziału należy wysłać do 18 maja na adres mfpl.eu@gmail.com z dopiskiem „Eliminacje Podkarpackie”. Do zgłoszeń wysyłanych bezpośrednio do Organizatorów MFPL należy również dołączyć swoje nagrania muzyczne 2 utworów konkursowych wraz z podkładami muzycznymi w formacie WAVE. W przypadku ich braku, uczestnik może wykonywać utwory a cappella lub z jednym akompaniatorem. Lista pieśni znajduje się na stronie festiwalu: mfpl.eu w zakładce „Śpiewnik”.

Koncert galowy laureatów przesłuchań konkursowych w Lubaczowie odbędzie się 23 maja o godz. 18:00 w Miejskim Domu Kultury.

Organizatorami festiwalu w formule międzynarodowej są: Fundacja Kultura z Pasją Wojciech Bardowski, Stowarzyszenie Edukacyjne Ziemi Węgrowskiej Zofia Paczóska oraz Starosta Przeworski, a w Lubaczowie Wójt Gminy Lubaczów Wiesław Kapel. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęła Wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej, Poseł na Sejm RP Anna Schmidt.

Więcej informacji o konkursie, regulamin i dokumenty znajdują się na stronie www.mfpl.eu.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here