Funkcjonariusze SG z Lubaczowa zabezpieczyli krajankę tytoniową

1

Strażnicy graniczni z placówki w Lubaczowie zabezpieczyli 640 kilogramów krajanki tytoniowej. Gdyby towar trafił do obrotu, Skarb Państwa straciłby ponad 700 tys. złotych.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek (09.04) w podprzemyskiej miejscowości Żurawica. Funkcjonariusze SG z placówki w Lubaczowie prowadzili tam kontrolę drogową. Do sprawdzenia wytypowali busa wjeżdżającego na pobliską posesję. Mundurowi od razu zwrócili uwagę na nerwowe zachowanie kierowcy. Kontrola przestrzeni ładunkowej auta szybko wyjawiła przyczynę niepokoju. Strażnicy graniczni ujawnili 18 worków z krajanką tytoniową. Ustalono, że 48-letni mieszkaniec Podkarpacia jest również w właścicielem blaszanego garażu znajdującego się na posesji. Tam znaleziono kolejne 14 worków z tytoniem.

Łącznie zabezpieczono ponad 640 kilogramów krajanki tytoniowej o czarnorynkowej wartości 322 tysięcy złotych. Gdyby towar trafił do obrotu, Skarb Państwa straciłby ponad 700 tys. złotych z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego oraz VAT – informuje mjr SG Elżbieta Pikor, rzecznik prasowy Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu.

Strażnicy graniczni przedstawili mężczyźnie zarzuty popełnieni przestępstwa skarbowego do czego się przyznał. Sprawa jest rozwojowa. Dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu.

elubaczow.com, BiOSG

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here