CieszFanów Festiwal uratuje lato

6

CieszFanów Festiwal odkrył kolejne karty tegorocznej edycji wydarzenia. Do line-upu sierpniowej imprezy oficjalnie dołączają Big Cyc, Hańba!, Tabu i Zenek Kupatasa. Festiwal odbędzie się w dniach 19-21 sierpnia na terenie cieszanowskiego kompleksu „Wędrowiec”.

„Stawiamy na różnorodność”

W marcu dowiedzieliśmy się, że do legend sceny muzycznej: Kazika, The Analogs, Lej Mi Pół, Boleo & Follow the Riddim dołączają Kwiat Jabłoni, Jelonek, Dr Misio, oraz świętujący swoje 35-lecie zespół Farben Lehre.

Tym razem organizatorzy podczas transmisji na żywo na profilu CieszFanów Festiwal na Facebooku ogłosili, że do tegorocznego składu dołączają:

–  niezastąpiony –  Big Cyc

–  zbuntowana orkiestra podwórkowa – Hańba!

–  legenda polskiego reggae – Tabu

–  jedyny w swoim rodzaju – Zenek Kupatasa

–  Lubimy cieszyć fanów, dlatego 1 kwietnia ogłosiliśmy, że zagra u nas legendarny Zenek, wiemy, że dla wielu to Hańba!, ale lubimy przełamywać Tabu – w żartach opowiada dyrektor festiwalu Marcin Piotrowski. A tak naprawdę to stawiamy na różnorodność muzycznych form. Mamy na rozkładzie weteranów zarówno cieszanowskiej, jak i międzynarodowej sceny, a także muzyków, którzy w Cieszanowie zagrają po raz pierwszy. Nie tylko dbamy o to, aby zjawiały się u nas legendy polskiej sceny, ale i pomagamy je kreować na przykład poprzez przegląd zespołów – dodaje  Piotrowski.

Wyjątkowa forma festiwalu

Tak jak w zeszłym roku, CieszFanów Festiwal stawia na sprawdzoną i cieszącą się dużym uznaniem hybrydową formę. Część koncertów i wydarzeń np. rozmów z cyklu Otwarte Głowy w City NGO będą transmitowane na żywo i udostępniane na Facebooku i YouTubie. Festiwalowicze, którzy zdecydują się spędzić kilka dni lata na CieszFanów Festiwalu, będą mogli oglądać koncerty zarówno spod sceny, jak i z własnego namiotu w myśl zasady „twój namiot twoim królestwem”.

Czy Festiwal się odbędzie?

–  Jesteśmy w blokach startowych, nasza festiwalowa machina się rozpędza. Wierzymy, że w tym roku również zagramy, że znów spotkamy się w Cieszanowie – mówi Marcin Piotrowski. CieszFanów Festiwal jest wyjątkowym wydarzeniem, gdyż był jednym z nielicznych letnich festiwali, który odbył się w Polsce w minionym roku. Dzięki temu zebrał olbrzymie doświadczenie w organizacji festiwalu w okresie pandemii.

–  Bezpieczeństwo festiwalowiczów jest naszym priorytetem. Dołożymy wszelkich starań, aby wydarzenie przebiegło w atmosferze radości, a nie obaw o własne zdrowie. Fani naszego festiwalu są dla nas najważniejsi, dlatego staramy się zapewnić im mnóstwo atrakcji, nie tylko podczas festiwalu, ale również podczas przygotowań do niego – mówi dyrektorka CKiS w Cieszanowie, Marlena Wiciejowska.

Specjalnie dla Fanów!

O jakich atrakcjach mowa? Między innymi o kanale Fanów.TV na Facebooku. Zapoczątkowana w tym roku inicjatywa festiwalowej telewizji to miejsce, gdzie pojawiać się będą treści video przeznaczone dla sympatyków rockowych brzmień, audycje muzyczne, wywiady i nie tylko. Ideą kanału jest ciągła współpraca z fanami, którzy będą mogli go współtworzyć, publikować na nim własne materiały. Już teraz na Fanów.TV dostępny jest wywiad z grupą Skacowani – przedstawicielami krakowskiej sceny ska.

Karnety

Tylko do 30 kwietnia istnieje możliwość zakupu karnetów na wydarzenie w obniżonej cenie 150 złotych. Karnet upoważnia do wzięcia udziału w koncertach, zapewnia miejsce na polu namiotowym oraz dostęp do festiwalowej infrastruktury (prysznice, ubikacje). Dodatkowo dostępne są festiwalowe pakiety tj. FAN PAKIET karnet + koszulka oraz pakiet rodzinny. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.bilety24.pl/.

Najświeższe informacje dotyczące CieszFanów Festiwalu dostępne są na oficjalnych kontach wydarzenia w serwisach Facebook i Instagram.

#latouratowane #cieszfanów


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

6 komentarze

  1. Cieszanów nie zasługuje na wymyślanie jakieś CieszFanów. Nawet na karnecie czy plakacie nie ma słowa Cieszanów i ludzie, którzy tu przyjadą będą mówili że są w Cieszfanowie. Otrząśnijcie się i nie zhańbiajcie nazwy miasta Cieszanów. Kto to robi ludzie obcy nie znający historii miasta i przeinaczający nazwę. Jak ma ktoś tu trafić jak nie ma podanej nazwy miasta tylko ewentualnie na Wędrowcu ale gdzie? tego już nie ma. Tylko Cieszfanów. Również dotyczy to koszulek, karnetów gdzie nie ma w ogóle słowa Cieszanów, zespoły w większości również mówią że wystąpią w Cieszfanowie bo tak jet im to wmawiane. Dlaczego koleś z Gorajca nie zmieni u siebie nazwy na GorFajec. Zróbcie sobie GorFrajec czy Gosrajec Folkowisko. Tutaj można a tam nie. Zmieńcie nazwę u siebie na Folkowisku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here