Rodzaje materacy do łóżek

0

Aby zdrowo spać, konieczny jest odpowiedni wybór materaca do łóżka. Każdy rodzaj tych produktów zapewnia odmienne właściwości, różnią się one również trwałością, a także – oczywiście – ceną. Jakie opcje mamy do wyboru? Czym różnią się między sobą poszczególne rodzaje?

Materace sprężynowe

Są to jedne z najchętniej wybieranych rodzajów, które goszczą w wielu domach. Dzielą się one na dwie podgrupy. Pierwsza, czyli materace bonelowe, to konstrukcja oparta systemie zwojów, zabezpieczonych z góry i dołu miękką warstwą, która zapobiega przebijaniu. Są to najtańsze materace, które wyróżniają się wysoką trwałością, niestety jednak nie są zbyt sprężyste. Jeśli szukamy lepszego oparcia dla naszego ciała, warto zainteresować się materacem kieszeniowym. On także oparty jest na sprężynach, jednak mniejszych, pozamykanych w oddzielnych kieszonkach. Zapewnia to optymalne wsparcie ciała podczas snu, co pozwala uzyskać komfortowy wypoczynek.

Materace piankowe

Materace z pianki to także bardzo szeroka kategoria, która wyróżnia się różnymi cechami. Najczęściej jednak pod tym hasłem możemy spotkać materiał wysokoelastyczny, który jest doskonałą alternatywą dla naturalnego lateksu. Takie materace precyzyjnie dopasowują się do całego ciała oraz zapewniają optymalne oparcie podczas wypoczynku. Wyróżniają się także wysoką trwałością. Ciekawym rozwiązaniem jest również pianka termoelastyczna, którą pokryta może być wierzchnia warstwa materaca. Pod wpływem temperatury ciała materiał ten mięknie i idealnie się dopasowuje, a tym samym zapewnia optymalne wsparcie dla całego ciała, a przede wszystkim – dla kręgosłupa.

Materace lateksowe

Ten rodzaj polecany jest dla osób, które poszukują optymalnego wsparcia dla swojego kręgosłupa. Rosnąca popularność tych materacy sprawia, że można znaleźć je w ofercie wielu sklepów, takich jak Senpo. Lateks jest elastyczny, dobrze dopasowuje się do kształtu ciała i zapewnia optymalne wsparcie. Jeśli interesuje nas taki rodzaj, na pewno dobrze jest zwrócić uwagę na odpowiednią wentylację, która pozwoli zapewnić komfort termiczny oraz świeżość. Materace lateksowe doceniane są ze względu na komfort, jaki zapewniają, jednak nie należą one do najtańszych. Jest to jednak zdecydowanie wydatek, który się opłaca – przede wszystkim dla naszego zdrowia.

Materace hybrydowe

Materace te bez wątpliwości nie należą do najtańszych. Jednak z pewnością są one warte swojej ceny. Łączy on w sobie cechy modeli piankowych i kieszeniowych, zapewniając doskonałe wsparcie dla całego ciała. Pozytywnie odbija się to na zdrowiu naszego ciała, a także komforcie naszego snu. Ze względu na wysoką cenę na tego typu materace rzadko jednak decydują się klienci detaliczni, co odbija się na ich dostępności. Można jednak je spotkać w renomowanych sklepach, takich jak Senpo, z którym można lepiej zapoznać się tutaj: https://domar.pl/sklep/senpo/. Szeroki wybór w takich miejscach pozwala dobrać materac najlepszy dla naszego snu, a także naszego portfela.

Inne rozwiązania

Choć wcześniej wspomniane rodzaje są jednymi z najczęściej spotykanych materacy, można się spotkać także z innymi typami. Coraz większą popularnością cieszą się produkty z naturalnym wypełnieniem lub dodatkowym panelem, który ma zapewniać optymalne wsparcie dla naszego ciała. Wśród modnych nowości możemy znaleźć także futony, czyli japońskie materace przeznaczone do używania bezpośrednio na podłodze lub na specjalnych statywach. Są one ekologiczne, łatwe do utrzymania w czystości, a także świetnie sprawdzają się w minimalistycznych wnętrzach, gdyż w ciągu dnia łatwo je można zwinąć, by zajmowały mniej miejsca.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here