Lubaczów: Jak w tym roku będzie wyglądać poświęcenie pokarmów?

3

Święcenie pokarmów wielkanocnych w Wielką Sobotę jest tradycją obchodzoną od wieków. W tym roku obyczaj ten przebiegać będzie nieco inaczej.

Fot. Archiwum

W Wielką Sobotę tradycyjnie święcimy pokarmy: chleb – na pamiątkę tego, którym Jezus nakarmił tłumy na pustyni, wędliny – na pamiątkę baranka paschalnego, którego spożywał Jezus w czasie uczty paschalnej oraz jajka symbolizujące nowe życie. W tym roku kapłani sugerują, aby wyrazy pobożności i kultu religijnego okazywać w „skromniejszej formie”, z zachowaniem środków ostrożności i przepisów sanitarnych. Z tych względów w lubaczowskiej Konkatedrze poświęcenie pokarmów odbywać się będzie od godz. 9.00 do godz. 14.00 (co pół godziny).

– Wewnątrz kościoła w czasie poświęcenia pokarmów będą ograniczenia ilości osób mogących jednocześnie uczestniczących w liturgii poświęcenia. Dla pozostałych będą przygotowane miejsca na koszyczki na zewnątrz. – wyjaśniają kapłani.

Natomiast w kościele pw. Św. Karola Boromeusza w Lubaczowie poświęcenie pokarmów odbywać się będzie od godz. 8.00 do godz. 14.00.

Z kolei w Dąbkowie – o godz. 10.00, w Dąbrowie- o godz. 10.45, a na osiedlu Mazury – o godz. 11.30.

AH, elubaczow.com

3 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here