Chcesz pomalować krzesło do kuchni lub pergolę w ogrodzie i nie wiesz, jaki produkt będzie odpowiedni? Przychodzimy z pomocą – oto zestawienie popularnych farb do malowania drewna na zewnątrz i w środku domu. Zobacz, jakie farby do drewna będą odpowiednia na zewnątrz, a jakie stosować do malowania mebli znajdujących się wewnątrz pomieszczeń.

Nie trzeba wyrzucać, można odnowić – taka zasada powinna obowiązywać każdego zwolennika ekologicznego stylu życia. Poniżej znajdziesz listę produktów, które pozwolą Ci odnowić drewniane elementy domu i ogrodu. Natomiast wszystkie farby, bejce i impregnaty znajdziesz pod tym adresem: https://www.dekoratorium.pl/pl/Przeznaczenie/Rodzaj-typ-podloza/Drewno/c/b2c-drewno.

Farba do dekoracyjnego malowania drewna

Emalia akrylowa do drewna – przykład Moje Deko Śnieżka – jest na bazie wody, ma niegryzący zapach i charakteryzuje się szybkim czasem schnięcia. Jej zastosowanie to dobry pomysł, jeśli chcesz pomalować krzesło w sypialni, odnowić drewniane zabawki dziecka czy pomalować elementy placu zabaw. Farby akrylowe mogą być stosowane również do malowania drewnianych przedmiotów znajdujących się na zewnątrz domu. Są dostępne w wielu intensywnych kolorach – całkowicie pokrywają drewnianą powierzchnię powłoką intensywnej barwy o satynowym połysku.

Farba do dekoracji i ochrony drewna

Jeśli chcesz wybarwić drewniane ramy okienne czy meble, możesz sięgnąć po emalię olejno-ftalową, np. SUPERMAL. Jest odporna na czynniki mechaniczne, dlatego nie będzie się ścierać pod wpływem użytkowania. Zapewnia trwałe i żywe kolory, więc pozwoli przemalować restaurowany przedmiot np. na żółto czy czarno. Można ją dezynfekować, co umożliwia malowanie nią elementów użytkowanych również w pomieszczeniach służby zdrowia.

Czym pomalować drewniany płot?

Po impregnat do drewna sięgnij, jeśli zależy Ci szczególnie na ochronie elementów – przed wpływem światła, wilgoci czy rozwojem pleśni czy glonów – znajdujących się na zewnątrz. VIDARON Impregnat Powłokotwórczy to bardzo dobry wybór. Produkt wnika głęboko w strukturę drewna, chroniąc je przed rozwojem sinizny, pleśni czy glonów, a także przed promieniami UV i wilgocią.

Farba do drewna na zewnątrz

Jeśli chcesz pomalować drewno, pozostawiając wyraźny rysunek słojów i naturalny charakter deski, sięgnij po lakiery, które tworzą bezbarwną powłokę lub bejce, które wyrównują koloryt materiału, barwiąc je delikatnie na jeden z kolorów, pozostawiając przy tym naturalny rysunek drewna. Lakierobejce z kolei zarówno dekorują, jak i zabezpieczają. Przykładem takiego produktu do malowania drewna na zewnątrz jest VIDARON Lakierobejca Ochronno-dekoracyjna. Nadaje malowanej powierzchni piękny odcień i pozostawia naturalny charakter. Użyjesz jej do malowania ogrodowych ławek, ogrodzenia, altan, a także balustrad i mebli. Produkt zawiera dodatek Teflon® Surface Protector, który dodatkowo chroni drewniane powierzchnie.

Na stronie dekoratorium.pl znajdziesz nie tylko wybrane produkty do malowania drewna, ale również mnóstwo inspiracji i porad dotyczących restaurowania i malowania elementów domu i ogrodu.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here