Ks. Andrzej Stopyra obchodził Jubileusz 30 lat kapłaństwa

5

Wczoraj (28.03) ks. Andrzej Stopyra obchodził Jubileusz 30 lat kapłaństwa. Z tej okazji życzenia dalszej owocnej posługi złożyli m.in. Rycerze Kolumba.

Fot. Ks. Michał Moń

Wraz z ks. Andrzejem Stopyrą jubileusz święceń kapłańskich obchodzili ks. Stanisław Szałański, ks. Piotr Ciećkiewicz i ks. Stanisław Solilak. Uroczystość obchodzona była w czasie mszy świętej. Proboszcz Parafii Konkatedralnej, Dziekan Dekanatu Lubaczowskiego dziękował Bogu za dar kapłaństwa. Po modlitwie życzenia nie zabrakło życzeń od przedstawicieli działających na terenie parafii. Serdeczne i gorące gratulacje złożyli m.in. Rycerze Kolumba.

Przypomnijmy, ks. Andrzej Stopyra najpierw posługiwał w parafii w Lipsku (koło Narola). Święcenia kapłańskie przyjął z rąk abp. Mariana Jaworskiego 28 marca 1991 r. w Lubaczowie.

Od 3 sierpnia 2007 r. pełni funkcję proboszcza Parafii pw. Św. Stanisława Bpa w Lubaczowie. Na ten urząd wprowadził go Ordynariusz diecezji zamojsko-lubaczowski bp Wacław Depo. Jest magistrem teologii, Kanonikiem kapituły konkatedralnej gremialnym.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

5 komentarze

  1. Życzę dużo zdrowia i wytrwałości na kolejne lata kapłaństwa. W tym samym dniu również swoje 30-lecie kapłaństwa obchodził proboszcz parafii św. Wojciecha w Cieszanowie. Portal lubaczowski zauważa tak ważne wydarzenia z życia parafii nie tylko jednego przekroju. W Cieszanowie odpowiednikiem portalu lubaczowskiego np. „elubaczów” jest strona antykatolicka „Nad Brusienką” w której nigdy nie pojawiła się żadna informacja dotycząca kościoła. Jak nie napisać o tak ważnym wydarzeniu dla mieszkańców Cieszanowa. Należy brać przykład z Lubaczowa i nie być antykatolickim. Gdy pojawili się Żydzi w Cieszanowie to osoba z kultury przez 3 dni relacjonowała o wydarzeniu, również jeśli coś dotyczy cerkwi, Ukraińców to zaraz jest news.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here