TVP3 Rzeszów przyglądnęła się inwestycjom na terenie gmin uzdrowiskowych Podkarpacia. Jeden z projektów w jest realizowany Horyńcu-Zdroju.

Wartość wszystkich realizowanych na Podkarpaciu projektów to 94 mln zł. Fundusze z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 wydatkowane są na terenie uzdrowisk i gmin uzdrowiskowych. Środki pozwalają poprawić infrastrukturę i urodę miejsc, do których ludzie przyjeżdżają leczyć się i rehabilitować. Jednym z przykładów jest Horyniec-Zdrój.

Miejscowa gmina postawiła na inwestycje wspólnie z sanatorium Bajka. Całość ma kosztować 2 miliony złotych, a 85 proc. tej kwoty pochodzi właśnie z RPO. Dzięki dofinansowaniu powstanie pijalnia wód w Parku Zdrojowym, przebudowana zostanie droga łącząca Amfiteatr i Cafe Sanacja z ulicą Zdrojową, prowadzone będą również nasadzenia na nowym deptaku w Dzielnicy Uzdrowiskowej. Sanatorium Bajka realizuje projekt rewitalizacji swojego parku – przebudowane zostaną alejki, pojawi się nowe oświetlenie i ławki oraz urządzenia do ćwiczeń na wolnym powietrzu. Park będzie ogólnodostępny dla zwiedzających. Realizowany jest również zakup wyposażenia sali ze sprzętem do prowadzenia ćwiczeń dla osób z otyłością.

Jest to kolejny duży krok do uatrakcyjnienia naszej miejscowości względem przybywających do nas kuracjuszy i turystów. Już niedługo zaczniemy realizację projektu, który zakończy się jeszcze w tym roku – pisze na swoim społecznościowym profilu Gmina Horyniec-Zdrój.

Zachęcamy do obejrzenia relacji filmowej.

elubaczow.com, TVP3 Rzeszów

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here