Budomierz: 600 dolarów za nielegalny przerzut

0

W miniony weekend funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali w okolicach Budomierza w gminie Lubaczów czterech mężczyzn, którzy nielegalnie przekroczyli zieloną granicę. „Przerzut” wyceniono na 200 dolarów od osoby.

Fot. BiOSG, arch.

Zdarzenie miało miejsce w piątek (19.03) w godzinach wieczornych. Operator kamery termowizyjnej z placówki SG w Lubaczowie zauważył cztery osoby poruszające się pieszo od granicy państwa. We wskazane miejsce niezwłocznie zostały wysłane patrole, które szybko odnalazły cudzoziemców w okolicach Budomierza w gminie Lubaczów. Podczas kontroli okazało się, że są to trzej obywatele Turcji w wieku od 38 do 59 lat oraz 30-letni obywatel Ukrainy.

W trakcie przesłuchania ustalono, że młody Ukrainiec był przewodnikiem i za pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy miał otrzymać 200 dolarów za osobę. Imigranci docelowo chcieli dostać się do Niemiec.

Wszyscy mężczyźni otrzymali zarzuty nielegalnego przekroczenia granicy we współdziałaniu z innymi osobami, do których się przyznali. Dodatkowo 30-letni Ukrainiec otrzymał zarzut pomocnictwa.  

Cała sprawa trafi do sądu. W niedzielę (21.03) w ramach procedury readmisyjnej czwórka cudzoziemców została przekazana stronie ukraińskiej.

elubaczow.com, BiOSG

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here