Nowi funkcjonariusze w BiOSG [ZDJĘCIA]

0

W miniony piątek (12.03) dwudziestu czterech nowych funkcjonariuszy Straży Granicznej uroczyście złożyło ślubowanie. Niebawem zostaną oni skierowani do służby m.in. w placówce SG w Lubaczowie.

Fot. BiOSG

Grupa młodych adeptów została przyjęta do służby w jubileuszowym, 30. roku funkcjonowania Bieszczadzkiego Oddziału SG.Skromna ze względu na obostrzenia pandemiczne uroczystość odbyła się w komendzie oddziału w Przemyślu. Ślubowanie złożone w asyście pocztu sztandarowego przyjął Komendant gen. bryg. SG Robert Rogoz. Ślubowanie dla każdego strażnika granicznego to przełomowy moment, w którym staje się pełnoprawnym funkcjonariuszem SG. 

Szef podkarpackiej Straży Granicznej pogratulował nowo przyjętym pozytywnego ukończenia procesu rekrutacji. Podkreślił, że ślubowanie jest wyrazem zobowiązania wobec ojczyzny, a słowa roty ślubowania i zasad etyki funkcjonariusza Straży Granicznej powinny zapaść głęboko w pamięć i być drogowskazem. Całej grupie życzył powodzenia na zaczynającym się w najbliższych dniach szkoleniu podstawowym, a następnie podoficerskim.

W dwudziestoczteroosobowej grupie jest szesnastu mężczyzn i osiem kobiet. Większość pochodzi z Podkarpacia (dwie osoby z woj. małopolskiego, jedna ze śląskiego). Najmłodszy z przyjętych ma 20 lat. Połowa nowych strażników granicznych ma wykształcenie wyższe, pozostali średnie. Po zakończonych szkoleniach funkcjonariusze zostaną skierowani do służby w największych podkarpackich placówkach SG w Medyce, Korczowej i Lubaczowie.

W 2021 roku do Bieszczadzkiego Oddziału SG planowane jest przyjęcie 120 nowych funkcjonariuszy. Rekrutacja jest prowadzona w sposób ciągły. Kolejne grupy będą przyjęte do służby w czerwcu oraz październiku br.

Galeria zdjęć, fot. BiOSG.

elubaczow.com, BiOSG

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here