Trwa remont drogi Oleszyce – Lipina

7

Trwa remont drogi wojewódzkiej nr 865 Jarosław–Bełżec na odcinku od Lipiny do Oleszyc. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniem, polegającym m. in. na wprowadzeniu ruchu wahadłowego, regulowanego sygnalizacją świetlną. Prace mają potrwać do października br.

Rozbudowa drogi polega m.in. na poszerzeniu jezdni do 7 m (2 pasy ruchu po 3,5 m), wykonaniu wzmocnienia konstrukcji jezdni, rozbudowie skrzyżowań z drogami powiatowymi i innymi drogami publicznymi (drogi gminne). Zadanie realizuje konsorcjum firm: PBI Infrastruktura S.A. (Lider) i PBI WMB Sp. z o.o. (Partner). Całkowita wartość projektu to 23 168 062,07 zł, z czego kwota dofinansowania z EFRR wynosi 19 680 447,78 zł.

Prace prowadzone na tym odcinku drogi wojewódzkiej będą wiązać się ze sporymi utrudnieniami dla kierowców, w tym wprowadzanym ruchem wahadłowym.

Realizacja zadania przyczyni się nie tylko do poprawy parametrów technicznych drogi i skrócenia przejazdów, ale także poprawi bezpieczeństwo w ruchu oraz pozytywnie wpłynie na aktywizację terenów inwestycyjnych i rozwój ekonomiczny regionu.

AH, elubaczow.com

7 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here