Dwóch Syryjczyków zatrzymanych w okolicach Horyńca-Zdroju

0

Dwóch Syryjczyków zatrzymali w miniony piątek (05.03) funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Horyńcu-Zdroju. Mężczyźni pieszo przekroczyli granicę z Ukrainy.

Fot. Archiwum BiOSG.

Zdarzenie, o którym informuje Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej, miało miejsce w piątek (5 marca) na odcinku granicy, za który odpowiada placówka SG w Horyńcu Zdroju. Dwóch obywateli Syrii w wieku 32-lat zatrzymano tuż po nielegalnym przekroczeniu granicy w okolicach miejscowości Prusie.

Okazało się, że cudzoziemcy zabłądzili na przygranicznych bagnach. Jednak byli dobrze przygotowani do wyprawy. Mieli zapasowe ubrania oraz jedzenie i pieniądze na dalszą podróż. Komunikacją publiczną chcieli dotrzeć do Niemiec. Tymczasem zostali ukarani mandatami i przekazani z powrotem na Ukrainę.

Od początku 2021 roku Straż Graniczna zatrzymała 39 imigrantów, którzy nielegalnie przekroczyli podkarpacki odcinek granicy z Ukrainą i Słowacją. W większości byli to obywatele Afganistanu, Syrii oraz Turcji. Polskę traktowali jako kraj tranzytowy w drodze na Zachód Europy – informuje mjr SG Elżbieta Pikor, rzecznik prasowy Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here