CieszFanów Festiwal ogłasza nowe zespoły

10

CieszFanów Festiwal ogłasza kolejne zespoły! Do obsady tegorocznej imprezy dołączają doskonale znane: Kwiat Jabłoni, Jelonek, Dr Misio i Farben Lehre!

Już wcześniej organizatorzy CieszFanów Festiwalu zapowiedzieli występy takich gwiazd jak jak Kazik, The Analogs, Lej Mi Pół oraz Boleo&Follow The Riddim. Teraz, z okazji Dnia Kobiet ogłosili, że do tegorocznego składu dołączają: rodzinny duet z folkowym brzmieniem – Kwiat Jabłoni, wirtuoz skrzypiec – Jelonek, niezbędny w dzisiejszych czasach – Dr Misio oraz niezawodny i legendarny – Farben Lehre.

Festiwalowa różnorodność

CieszFanów Festiwal to miejsce bardzo otwarte zarówno na te legendarne brzmienia, jak i nowe, świeże składy, takie jak Kwiat Jabłoni. W nasz festiwal wpisują się idealnie, są tak jak my pozytywnie zakręceni, wrażliwi i bardzo eko. Kiedy po raz pierwszy przesłuchaliśmy ich materiał, byliśmy przekonani, że Cieszanów to miejsce, w którym rozkwitnie Kwiat Jabłoni. Ten rodzinny duet podbija listy przebojów, publiczność uwielbia ich swobodę i pozytywną energię płynącą z utworów – mówi dyrektor festiwalu Marcin Piotrowski.

Dodatkowo ich najnowsza płyta nawiązuje do problemów związanych z klimatem i ekologią, o których my, jako festiwal głośno mówimy w cyklu spotkań Otwarte Głowy prowadzonym przez festiwalowe City NGO – dodaje.

Często słyszymy, że cieszanowski festiwal dba o to, aby na scenie pojawiały się Legendy takie jak Kazik, Jelonek, Farben Lehre, czy The Analogs, ale również dajemy okazję do tego, aby zapoznać się z nowymi, być może nie tak dobrze znanymi wśród na Przykład punkowo-rockowej społeczności, zespołami jak Kwiat Jabłoni czy Boleo & Follow The Riddim  – podkreśla dyrektorka CKiS w Cieszanowie, Marlena Wiciejowska.

Przegląd kapel

Dodatkowym elementem CieszFanów Festiwalu jest kultowy już przegląd zespołów, który daje szanse niezależnym zespołom na pokazanie się światu. Dla wielu występ w Cieszanowie był ważnym krokiem w karierze. Zwycięstwo to prestiż i możliwość zagrania na dużej festiwalowej scenie. Kapelom przeglądowym nie zostało już jednak wiele czasu, gdyż zgłoszenia można wysyłać jedynie do końca marca. Następny etap będzie należał do komisji kwalifikacyjnej powołanej przez organizatorów, która spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń wybierze 10 zespołów, które wystąpią w przeglądzie on-line. Następnie to festiwalowicze wybiorą w głosowaniu internetowym 3 zespoły, które zagrają na żywo w wielkim finale przeglądu podczas CieszFanów Festiwalu 2021.

„Chcemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom festiwalowiczów”

Oprócz ogłoszenia nowych zespołów, na profilu CieszFanów Festiwal na Facebooku pojawiła się dodatkowa informacja skierowana bezpośrednio do fanów festiwalu. Ekipa festiwalu zachęca festiwalowiczów do współtworzenia kroniki cieszanowskiego festiwalu, poprzez przesyłanie swoich zdjęć i nagrań z poprzednich edycji CRF czy Breakout Festiwalu.

Ogromnie ważne dla nas jest uczestnictwo festiwalowiczów w tworzeniu tego wyjątkowego wydarzenia jego klimatu i atmosfery. Chcemy wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom i zrobić wszystko by z uśmiechem patrzyli na festiwal, nie tylko podczas jego trwania, ale w tych miesiącach, kiedy my, organizatorzy intensywnie nad nim pracujemy. Dlatego też planujemy m.in. stworzyć kronikę ze wspomnieniami, która umili festiwalowiczom wyczekiwanie i pozwoli powspominać poprzednie edycje festiwalu — mówi dyrektor festiwalu Marcin Piotrowski.

CieszFanów Festiwal ze względu na sytuację pandemiczną przyjął nową hybrydową formę, która odniosła ogromny sukces podczas zeszłorocznej edycji. Co to znaczy? Koncerty można będzie oglądać zarówno na miejscu pod sceną oraz bezpośrednio z pola namiotowego w myśl zasady “twój namiot, twoim królestwem” oraz przez Internet, oglądając transmisję na żywo na profilu CieszFanów Festiwal na Facebooku oraz YouTube.  

Zachęcamy do śledzenia mediów społecznościowych CieszFanów Festiwalu, bo tam znajdziecie najwięcej informacji, a już w kwietniu ogłoszone zostaną nowe zespoły. W sumie podczas tegorocznej edycji CieszFanów Festiwalu na dużej scenie wystąpi 15 zespołów.

Karnety wraz z miejscem na polu namiotowym, w cenie 150 złotych dostępne są na stronie https://www.bilety24.pl/.

Organizatorzy podkreślają, że warto zaopatrzyć się w karnet już teraz, ponieważ od 1 maja cena karnetu wzrośnie, a jego ostateczny koszt wyniesie 299 złotych.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

10 komentarze

 1. To już jest nowa nazwa festiwalu i nie uda się odbudować marki Cieszanów Rock Festiwal sławnej na całą Polskę.
  W skład organizatorów wchodzą ludzie z Folkowiska, którzy jeszcze kilka lat temu nigdy nie byli na słynnym festiwalu w Cieszanowie i nie widzieli jak festiwal wygląda. Wielu jest mieszkańców Cieszanowa znających się na muzyce, którzy brali udział we wszystkich edycjach festiwalu przez 12 lat jak Breakout Festiwalu czy CRF i oni powinni decydować i być w organizacji. Dziwne że w grupie organizatorów nie ma prawie w ogóle osób z Cieszanowa.
  Druga uwaga to bardzo drogie karnety nawet jak były drogie zespoły zagraniczne nie było tak wysokich cen. Nie każdy będzie miał możliwość zakupu w cenie promocyjnej.
  Trzecia uwaga to dlaczego mieszkańcy Cieszanowa mają płacić tyle samo co osoby przyjezdne. Po co mają opłacać pole namiotowe nie korzystając z niego i mieć przydzielony posiłek, którego nie potrzebują. Również w cenie karnetu wliczone są prysznice czy toaleta. Korzystać z tego będą przyjezdni. Mieszkańcy Cieszanowa powinni mieć satysfakcję i radość z festiwalu, że skoro odbywa się festiwal u nas na miejscu to mamy taniej. Zawsze tak było. Były zawsze osobne bilety na pole namiotowe, parking, prysznice czy lepszą toaletę. Takim urządzeniem imprezy nie uda się zachęcić ludzi z Cieszanowa i okolicy.
  Czwarta uwaga to powinno się używać w nazwie Cieszfanów Festiwal również Cieszanów bo tak wygląda jakby teraz ktoś próbował przekręcać czy przeinaczać nazwę Cieszanów. Proponuję przy plakacjie CieszFanów Festiwal aby był duży napis Cieszanów i jakieś słowo Rock lub Festiwal Rocka Cieszanów, CieszFanów Festiwal – Cieszanów Festiwal.
  Tablicę uliczną z napisem Cieszanów należałoby wymienić na nową, gdyż jest wulgarne słowo ch**Cieszanów Rock i ekipa ustawiła się specjalnie do zdjęcia akurat przy tak szpetnym wulgarnym napisie jakby naśmiewała się z Cieszanowa. Dziwne to czy to przypadek? Ekipa powinna być wyłącznie z Cieszanowa ewentualnie z niewielką pomocą innych. Po co płacić obcym osobom w ekipie festiwalu za promocję jakby w Cieszanowie nie było ludzi do tego. Tylu ludzi udzielało się w organizację CRF z Cieszanowa od samego początku i to oni powinni być w zespole organizacyjnym.
  Kolejna uwaga to zero promocji na festiwalu LGBT, umieszczania tęczowej flagi, mieszania się w politykę czy poglądy ludzi, religię, protesty kobiet.

  • ależ to Państwa boli, bo nie organizujecie i nie będziecie zarabiać na festiwalu.

   Jest taka maś na bół d…py – powinno się ją zażyć, jak ekipa z Rzeszowa nie była w stanie dogadać się z organizatorami to teraz bawi się w jakieś rzucanie oszczerstw – w myśl zasady „a nóż coś się przyklei” – żenada.

   Skoro wszystko jest tak źle, to pozwólmy organizatorom błądzić, życie pokaże.

  • coś się Pany CapsLock przyciął :p

   Może niechaj organizatorzy robią swoje, przecież nic nie stoi aby Pan Siołek zrobił swój własny festiwal – tam gdzie chce, pod jaką chce nazwa i z jakimi zespołami – powodzenia i trzymam kciuki.

 2. Nikt z potencjalnych organizatorów nie byłby tak w komfortowej sytuacji jak osoba wyznaczona przez burmistrza, mająca pełne wsparcie władz gminy i nie narażona na ewentualne ryzyko finansowe festiwalu. Czy ktoś inny mógłby liczyć na pokrycie ewentualnych strach z gminnej kasy (podatników). Oprócz wsparcia władz gminy kluczowe znaczenie ma termin jak i miejsce organizowanej imprezy kreowanego na następcę CRF-u.
  Najłatwiej jest podnosić ceny karnetów przez wywindowanie cen karnetów do wysokiego poziomu stało się przyczyną upadku wielu znanych festiwali m.in. Podkarpacki Czad Festiwal.
  Sukces Cieszanów Rock Festiwal był możliwy dzięki relatywnie niskim cenom w stosunku do podobnych festiwali organizowanych w Polsce. Organizowano dotychczas festiwal CRF dla ludzi, muzyki, klimatu a w mniejszym stopniu dla zysku. Przez wiele lat był wolny od mieszania się w sprawy światopoglądowe, spory polityczne i LGBT.
  Czy nowi organizatorzy zdarzą egzamin będzie można przekonać się prawdopodobnie w 2022 roku, kiedy to już nie będzie ograniczeń związanych z pandemią. Frekwencja będzie wyznacznikiem tego czy festiwal podąża w dobrą stronę.
  W tym roku pomimo dobrego lineapu pewnie będą obowiązywać ograniczenia i limity i wątpliwa jest organizacja.

 3. Ależ sama świta z gorajeckiego Folkowiska zawładnęła Festiwalem. Nie może być tak aby ta sama ekipa organizowała Folkowiskoi Ciesz Fanów Festiwal. Wiadomo że będą wyciągać do swojego festiwalu pieniądze podatników. Nie wysilać się zbytnio bo ze względu na pandemię to Folkowisko i Ciesz Fanów festiwal będą odwołane.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here