Budomierz: Udaremniony przemyt papierosów w dachu busa

0

Prawie pół tys. paczek papierosów próbował przemycić do Polski kierowca busa. Kierowca busa wpadł podczas kontroli funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej na przejściu granicznym w Budomierzu.

Funkcjonariusze KAS skierowali w ostatnich dniach do szczegółowej kontroli jeden z samochodów, który wjechał na polsko-ukraińskie przejście graniczne Budomierz – Hruszew. Podczas rewizji pojazdu wykryli, że w dachu dokonane zostały przeróbki konstrukcyjne. W specjalnych skrytkach ukrytych było prawie pół tysiąca paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Przeciwko podejrzanemu o przemyt kierowcy wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe. Funkcjonariusze zabezpieczyli nie tylko nielegalny towar ale także przystosowany do przemytu samochód.

W ubiegłym roku funkcjonariusze KAS w woj. podkarpackim udaremnili przemyt  3,5 mln sztuk papierosów. W ramach walki z przemytem, wszczęto 1,2 tys.  postępowań w sprawach o przestępstwa skarbowe i wykroczenia skarbowe. Wystawiono także 5,3 tys. mandatów karnych na łączną kwotę 2,1 mln złotych – informuje mł. aspirant Edyta Chabowska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here