Przed nami jubileuszowa edycja Festiwalu Folkowisko

0

Pełną parą ruszyły przygotowania do tegorocznej edycji Festiwalu Folkowisko w Gorajcu w gminie Cieszanów. Organizatorzy odkryli przed nami kilka kart z wydarzeń. Wiemy też, kiedy ruszy impreza.

W tym roku Folkowisko obchodzi swój jubileusz, dlatego też Festiwal odnosić się będzie z tematyką, zespołami i warsztatami do swojej historii. Impreza ruszy 8 lipca pod hasłem „Wehikuł Czasu”, a zakończy się 11 lipca.

– Chcemy zaprosić do Gorajca te zespoły, które na ponad dziesięcioletniej historii festiwalu odcisnęły największe piętno, które najlepiej zapamiętała publiczność i z którymi najbardziej się zaprzyjaźniliśmy. – mówi dyrektor artystyczny festiwalu Maciej Piotrowski.

W czasie Festiwalu odbywają się liczne warsztaty umiejętności ludowych, koncerty, spotkania literackie. W tym roku również ich nie zabraknie. W końcu to dzięki nim Folkowisko jest tak wyjątkowe. Co czwarty jego uczestnik nie ma ukończonych 14 lat.

– To bardzo rodzinny festiwal, z niepowtarzalnym klimatem spotkania przyjaciół. – zapewnia Marlena Królik koordynatorka zajęć warsztatowych.

Organizatorzy nie obawiają się organizacji festiwalu w dobie pandemii. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku odbyła się dodatkowa edycja Folkowiska – „9 i ½”, która przeprowadzona została w reżimie sanitarnym.

– Nie było to proste wyzwanie, ale mu podołaliśmy. Pomimo obostrzeń i mniejszej liczby uczestników udało się otrzymać klimat, a w sieci nasze poczynania śledziło 120 tys. osób. Był to pierwszy i jeden z nielicznych, kilkudniowych festiwali, które odbyły się minionego lata w Polsce. – relacjonuje Paweł Zieliński z Folkowiska.

Już ruszyła sprzedaż karnetów, jednak z powodu pandemii organizatorzy postanowili ostrożnie limitować liczbę oferowanych miejsc. W tej chwili, na fanów wydarzenia czeka 100 karnetów.

– W ten sposób chcemy dociągnąć do liczby pół tysiąca festiwalowiczów, gdyż jeszcze w ubiegłym roku jak świeże bułeczki rozeszła się pierwsza pula 400 miejsc. Podczas edycji Wehikuł Czasu 2021 docelowo Folkowisko planuje przyjąć maksymalnie 1000 gości. Nie idziemy na ilość, ale na jakość gości, bardzo ważne jest dla nas też bezpieczeństwo uczestników. – opowiada Marcin Piotrowski z Folkowiska.

Karnety oraz podstawowe informacje o wydarzeniu są dostępne na stronie www.folkowisko.pl.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z 13 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here