Prowadzenie firmy w roku 2021

0

Poprzedni rok był trudny dla wielu branż. Zaplanowanie inwestycji zostały odłożone w czasie lub przesunięte na obecny rok. Prowadząc własną działalność warto w planach inwestycyjnych uwzględnić dobry program do fakturowania. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań. Niektóre z nich są darmowe za inne trzeba zapłacić. Czy darmowy program do faktur to dobre rozwiązanie? Więcej w artykule.

Darmowy program do faktur – czy warto?

Myśląc o programie do wystawiania faktur i analizując różne narzędzia można spotkać się z darmowymi oraz płatnymi rozwiązaniami. Czy program do faktur, który jest darmowy to dobry pomysł? Niektórzy przedsiębiorcy udostępniają darmowe narzędzia do fakturowania, aby przedsiębiorca mógł wystawiać dokumenty w firmie w narzędziu bez opłat. Takie rozwiązania często pozwalają wygenerować ściśle określoną liczbę oraz rodzaj dokumentów. Chociaż brak płatności za licencję jest kuszącą propozycją to jednak trzeba liczyć się z pewnymi ograniczeniami. Przedsiębiorca w darmowych programach często nie wystawi bardziej specjalistycznych faktur, dokumentów księgowych czy magazynowych. Jeżeli firma się rozwija i przedsiębiorstwo powiększa swoją bazę kontrahentów, to liczba np. 10 faktur w miesiącu z pewnością nie będzie wystarczająca. Wówczas często, aby móc skorzystać z dodatkowych funkcji konieczne jest wykupienie wyższego płatnego już pakietu. Jak zatem nie nabrać się na darmowe i jednocześnie niefunkcjonalne rozwiązanie? Wystarczy znaleźć program do fakturowania, który będzie można za darmo przetestować. Wersja demo pozwala poznać dostępne funkcje i sprawdzić ich wykorzystanie w firmie. Przedsiębiorca, który zdecyduje się na zakup licencji zna wówczas możliwości oprogramowania, dzięki czemu podejmuje bardziej świadomą decyzję.

Jaki program do fakturowania 2021?

Łódzka firma Mega-Tech przygotowała dwa oprogramowania, które można za darmo przetestować, czyli Faktura Small Business i Faktura Small Business Handel. Oba programy zostały przygotowane dla przedsiębiorców ceniących sobie oszczędność czasu pracy oraz funkcjonalność i szybkość podczas wystawiania dokumentów. Programy można przetestować za darmo i następnie wykupić roczną licencję. Darmowa wersja pozwala sprawdzić wszystkie funkcje oraz przygotowane moduły. Przedsiębiorca będzie mógł pracować w pełni na programie podczas okresu próbnego i nie zostanie niczym zaskoczony. FSBH to program będący rozszerzeniem programu Faktura Small Business. Został on wyposażony w dodatkowy moduł magazynowy, który pozwala wystawić dokumenty kasowe oraz magazynowe. Wyróżniającą funkcją jest możliwość tworzenia kompletów towarów czy przeprowadzanie inwentaryzacji. Programy pozwalają również wygenerować pliki JPK, wystawić faktury VAT, proformy, korekty i więcej. Programy są zgodne z obowiązującymi regulacjami prawnymi. Można w nich dowolnie personalizować wygląd wystawianych dokumentów, tworzyć kartoteki klientów, towarów czy przygotować oferty i cenniki dla klientów.

Program do fakturowania nie musi być drogą inwestycją. Prowadząc działalność warto wyposażyć firmę w sprawdzone narzędzie, które będzie proste w obsłudze i znacząco usprawni pracę w firmie. Takimi narzędziami są chociażby programy od Mega-Tech. Z nimi funkcjonalne fakturowanie jest możliwe!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here