W Cieszanowie ruszył nabór do programu „Cyfrowe GOKi”

0

Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie i Fundacja VCC zapraszają na szkolenie w ramach projektu „Cyfrowe GOKi”. W ramach zajęć dzieci i młodzież poznają bliżej świat komputerowy oraz poprawią swoje umiejętności korzystania z Internetu.

Projekt skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat z gminy Cieszanów. Szkolenie zawierać będzie dwa moduły. W pierwszym – „Dziennikarstwo online” – uczniowie prowadzić będą rozmowy przez Internet i transmisje w serwisach społecznościowych. Ponadto korzystać będą z usług Google, założą konta na kanale YouTube, poznają rodzaje licencji, na których mogą być udostępnione treści i oprogramowanie oraz zapoznają się z podstawami prawa autorskiego. Ponadto stworzą własnego bloga i swoją stronę internetową. Natomiast w drugim module – „Bezpieczne zachowanie w sieci – w życiu prywatnym, społecznym oraz w edukacji” – uczniowie m.in. zdobędą umiejętność rozróżniania treści źródeł legalnych od nielegalnych, prowadzić będą wideorozmowy, poznają zagrożenia internetowe i korzystać będą z usług publicznych. Zgłębią także wiedze na temat ochrony komputera i innych urządzeń przed złośliwym oprogramowaniem.

Ze względów epidemicznych szkolenie odbędzie się online. Wszystkie szczegóły (częstotliwość i ilość spotkań) zostaną ustalone z rodzicami po zawiązaniu się grupy.

Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 5 marca. Liczba miejsc jest ograniczona. Osoby, które chcą, by ich dzieci wzięły udział w warsztatach powinny kontaktować się z pracownikami Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie za pośrednictwem maila: ckiscieszanow@gmail.com lub bezpośrednio z koordynatorem projektu – Mariuszem Pajączkowskim: mapajaczkowski@gmail.com.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here