Sukienki są nieodzownym elementem każdej kobiecej szafy. Każda z nas ma ich na pewno kilka sztuk na różne okazje. Kiedy nadchodzi wiosna, cieplejsze dni od razu kuszą nas założeniem przepięknej sukienki, która podkreśli nasz urok. Przeróżne kroje i kolory dają nam nieograniczony wybór co do sukienek, i z tego powodu bardzo często trudno nam dobrać odpowiednią do naszej figury. Każda z nas posiada swój określony kształt tułowia. Bez znaczenia czy posiadamy smukłą sylwetkę, czy z dodatkowymi krągłościami, każda z nas może w sukience wyglądać bardzo kobieco i atrakcyjnie. Pierwsze co należy zrobić, to ustalić jaką figurę posiadamy, a następnie odpowiednio do niej dobrać idealne kroje sukienek.

Pierwszy typ – jabłko

Kobiety o szczupłych nogach, wąskich biodrach, a dużym biuście potrzebują podkreślić swój największy atut, jakim są nogi. Pomoże im w tym sukienka o zwiewnym materiale, najlepiej z falbanką schodzącą skośnie w obrębie talii. Luźny materiał w okolicy ramion pozwoli wysmuklić ramiona. Wybierając sukienkę dla figury jabłka, warto zdecydować się na mocne kolory, które odciągną uwagę od dodatkowych krągłości.

Figura gruszka

Kiedy są nieco szersze od ramion, a biust mniejszy przy wąskiej talii, mamy do czynienia z figurą typu gruszka. Dla takich kobiet najlepsza będzie długa sukienka typu maxi. Ma ona na celu wysmuklić sylwetkę oraz optycznie wydłużyć nogi. Dodatkowo dekolt w stylu łódki lekko powiększy biust, i sprawi, że będzie on wydawać się pełniejszy. W wyborze sukienki warto dobrać taki fason, który posiada wyraźnie zaznaczenie w talii, lub dobrać odpowiednio pasek, aby ją podkreślić.

Szczęściara klepsydra

Kobiety posiadające figurę w stylu klepsydry mają czym się pochwalić. Otóż ich kształty charakteryzują się krągłymi biodrami, pełnym biustem i wąską talią. Jest to najbardziej pożądana sylwetka ze względu na swoje proporcje. Aby w jak najlepszy sposób podkreślić swoje atuty, kobiety o figurze typu klepsydra powinny wybrać lekko rozkloszowaną sukienkę, oraz wyraźne zaznaczenie talii w postaci kwiatka czy kokardy. Taka stylizacja z pewnością ukaże wspaniałe proporcje sylwetki.

Pozbawiona wcięcia w talii kolumna

Kolejnym typem figury może być klepsydra. Mówimy o niej wtedy, kiedy ramiona i biodra są podobnej szerokości, oraz brakuje typowo kobiecego wcięcia w talii. Idealna sukienka ma za zadanie ukazać talię kobiety oraz zamaskować brak krągłości w biodrach i zbyt wąskie ramiona. Z reguły szczupłe kobiety posiadają ten typ sylwetki, przez co mogą eksperymentować z krojami sukienek. Nie należy zapominać o podkreśleniu talii, dzięki specjalnym wcięciom w sukni lub dodatku paska. Ołówkowy dół sukienki wysmukli nogi oraz zaakcentuje biodra.

Istnieje jeszcze kilka typów kobiecych figur, jednak każda z nich potrafi prezentować się wspaniale w odpowiednio dobranych sukienkach. Jeżeli potrafimy określić nasze proporcje i dopasować do nich poszczególne kroje sukienek, możemy znacząco podkreślić swoje atuty i dyskretnie zamaskować niedoskonałości sylwetki.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here