Co czeka w nowym roku odbiorców prądu? Przynajmniej w tym przypadku odpowiedź jest przewidywalna i niezmienna od dawien. Podwyżki cen. Stawki wzrosną zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla firm. Może warto już teraz pomyśleć o zmianie dostawcy prądu i znaleźć najkorzystniejszą ofertę?

Wzrosty cen prądu w Polsce to efekt kilku czynników. Przede wszystkim rosnącego zapotrzebowania na energię elektryczną (obserwowanego wśród właścicieli gospodarstw domowych i firm) i przestarzałego, opartego na węglu, systemu energetycznego. Od 2021 roku istotną częścią składową rachunków za prąd będzie opłata mocowa – kwota, która ma być przeznaczona na modernizację elektrowni. Podwyżki rachunków były zawsze w największym stopniu odczuwalne przez podmioty zużywające najwięcej energii, a więc przede wszystkim duże zakłady przemysłowe. Nadchodzące zmiany mogą być odczuwalne także dla średnich i małych firm usługowych. Warto się przygotować.

Co oferują firmom sprzedawcy prądu

Konkurencja na rynku energii elektrycznej dla firm zaostrza się. Dostawcy prądu rywalizują ze sobą nie tylko na stawki za 1 kW/h, które zresztą ze względu na strukturę rynku nie różnią się od siebie drastycznie, ale także na dodatkowe usługi i pakiety usług zawarte w cenie. Wybierając Eneę, małe, średnie i duże firmy mogą na przykład zyskać dostęp do unikalnego systemu optymalizacji zużycia energii. Równie atrakcyjnym rozwiązaniem mogą być oferty jak „ENERGIA+ Stała Cena”, które obejmują gwarancję niezmiennej stawki energetycznej nawet przez 3 lata od podpisania umowy.

Enea to jeden z największych sprzedawców energii elektrycznej w Polsce, który dysponuje bardzo rozbudowaną ofertą dla przedsiębiorców. Jest wiele sposobów na tani prąd dla firm, a jeden z nich to powiązanie opłaty z innymi korzyściami. Niezależne od dostawcy przerwy w dostawie prądu, spowodowane na przykład awariami, mogą kosztować duże firmy poważne straty. W ofercie „ENERGIA+ Fachowiec Pro” przedsiębiorstwa zyskują nie tylko gwarancję niezmiennej ceny, ale także usługę fachowej pomocy i szybkiego usuwania awarii w ramach tej ceny.

Przebieg zmiany sprzedawcy energii elektrycznej

Zmiana sprzedawcy prądu dla firmy, wbrew oczekiwaniom, nie wiąże się wcale z toną formalności. Jeżeli chcielibyśmy zacząć korzystać z usług Enei, zmiana będzie składać się z kilku prostych kroków. Pierwszy krok to oczywiście wybór oferty. Oprócz tych opisanych pokrótce wyżej dostępne są także inne atrakcyjne propozycje dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Po podjęciu decyzji kolejnym krokiem jest kontakt z konsultantem Enei pod specjalną infolinią, której numer dostępny jest na stronie dystrybutora. Po podpisaniu umowy nowy dostawca weźmie na siebie wszystkie formalności związane z wypowiedzeniem poprzedniej umowy. Prosty proces i potencjalne oszczędności dla firmy.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here