Jakie rybki wybrać do domowego akwarium?

0

W zabieganym świecie każdemu należy się chwila wytchnienia. Nie wiele osób jednak wie, że uspokajająco na człowieka działają rybki w akwarium. Jakie wybrać, by nie wymagały zbyt dużo uwagi, w naszym domu czuły się dobrze i stanowiły piękny dodatek do wnętrza?

Widok niezwykle barwnego podwodnego świata morskich stworzeń jest nie tylko fascynujący, ale też olśniewający. Ma także działanie relaksacyjne. Domowe hodowle rybek potrafią być imponujące. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na założenie swojego pierwszego akwarium. Jednak dla początkujących akwarystów wybór najpiękniejszych i najbardziej odpowiednich ryb jest dość skomplikowany. Jak więc stworzyć akwarium towarzyskie, od którego nie będzie można oderwać oczu? Kilka dobrych rad znajdziecie na https://fajnyzwierzak.pl.

Po pierwsze warto wybrać ryby słodkowodne. Są one najłatwiejsze w utrzymaniu i nie wymagają zbytnich nakładów finansowych. Po drugie uwagę zwrócić trzeba na potrzeby pokarmowe, oświetleniowe, roślinne, jakości i temperatury wody. A po trzecie – do domowego akwarium lepiej wybrać gatunki nieagresywnych ryb, by panowały w nim zgoda i ład. Bardzo ważne jest sprawdzenie, które gatunki rybek mogą żyć obok siebie, które lubią życie stadne, a które wolą pływać w pojedynkę. Wytrzymałe i spokojne są gupiki. Ich dodatkową zaletą jest kolorowy wygląd. Bezkonfliktowe i długowieczne są kiryski. Łatwo je można rozpoznać po charakterystycznych wąsikach. Nietrudny w utrzymaniu jest bojownik. Jednak jest on dość zazdrosny, więc nie warto lokować go w jednym akwarium z innymi samcami. Z kolei bardzo spokojne i towarzyskie są kolorowe i połyskujące pielęgniczki ramireza. Sprawić można sobie też złotą rybkę, czyli welonkę. To najpopularniejsza rybka akwariowa, znana ze swojej ozdobnej, „lejącej” się płetwy wodnej. Jednak nie nadaje się ona do małego akwarium. Potrzebuje dużo przestrzeni do pływania.

Jest wiele gatunków rybek do akwarium, a najbardziej popularne wśród początkujących są gupiki. Poznacie je bliżej zaglądając pod link: https://fajnyzwierzak.pl/porady/gupiki-_t/.

Jak widać hodowla rybek wcale nie należy do najprostszych zajęć, mimo, że z pozoru wydaje się zajęciem łatwiejszym niż np. codzienne wyprowadzanie psa. Zanim zdecydujemy się na ten krok, i nie chcąc się rozczarować, warto przemyśleć swoje zamiary. Przed rozpoczęciem hodowli trzeba zgłębić jak najwięcej informacji, które pomogą w budowie akwarium i opiece nad pierwszymi rybkami.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here