Teraz, kiedy cały świat zmaga nie z pandemią COVID-19, wiele osób, zwłaszcza tych młodych, które mają pracę biurową, przeszło na pracę zdalną. Z pozoru, praca biurowa może wydawać się wygodna, ponieważ cały czas siedzi się w jednym miejscu, nie trzeba pracować fizycznie.

Jednakże, czy praca taka jest wygodna. Trzeba wiedzieć, że niestety praca przy komputerze nie jest odpowiednia dla naszego kręgosłupa, ponieważ kiedy siedzimy nasz kręgosłup jest bardziej obciążony, aniżeli podczas stania. Siedzenie każdego dnia przez długie godziny, znacznie  zwiększa zagrożenie pojawienia się cukrzycy, czy też chorób serca. Na szczęście jest rozwiązanie, które spowoduje że nasz kręgosłup nie będzie aż tak narażony.

Rozwiązaniem takim jest biurko z regulacją wysokości. Co trzeba o nim wiedzieć?

Biurka z regulacją wysokości – niezwykle praktyczne rozwiązanie

Bez wątpienia biurka z regulacją wysokości, są odpowiedzią na wszystkie potrzeby pracownika biurowego dzisiejszych czasem. Biurka te, powstały nie tylko w celu zlikwidowania problemów osób, które wykonują pracę na siedząco, ale ideą ich tworzenia, było również zapewnienie praktycznego i wygodnego miejsca pracy.

Biurka z regularną wysokości, oprócz opcji dopasowania wysokości blatu do potrzeb osoby z niego korzystającej, mają również możliwości zmiany kąta nachylenia blatu, dzięki czemu można dopasować go do charakteru wykonywanej prace.

Do tego, zdecydowana większość tego typu biurek, wyposażona jest w specjalne podpórki na stopy, dzięki czemu one również mogą odpocząć.

Biurka na wymiar a zdrowie

Biurka na wymiar dają możliwość tak dopasować wysokość blatu, żeby można było przy nim wygodnie siedzieć, czy też stać, przykłady takich biurek znajdziesz tutaj: https://mobiusdesk.pl/Biurko-na-zamowienie-wymiar-ccms-pol-31.html.

Nie ma znaczenia, czy należymy do osób wysokich, czy też niskich. Biurka z regulowaną wysokością, to innowacyjne oraz praktyczne rozwiązanie, które obecnie cieszy się coraz większą popularnością. Za pomocą jednego przycisku, możemy dostosować wysokość biurka, co przełoży się nie tylko na naszą wygodę, ale również na zdrowie.

Jeżeli pracujemy na zmianę w pozycji siedzącej i stojąco, to zapewne ograniczymy ryzyko wystąpienia choroby serca oraz zapobiegniemy skoliozie. Niezależnie jednakże od tego, jaki rodzaj pracy wykonujemy, biurko z regulowaną wysokością będzie doskonałym rozwiązaniem.

Dodatkowo, warto zainwestować również w specjalny wyświetlacz, który pokazuje na jakiej wysokości znajduje się blat. Dzięki temu, pracownik zapamięta jaka wysokość blatu jest odpowiednia dla niego.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here