Lubaczów: Kalendarz nabożeństw Wielkiego Postu

0

W kościele katolickim rozpoczął się Wielki Post – czas zadumy, modlitwy i pokuty. Przedstawiamy kalendarz nabożeństw i mszy świętych, które w tym czasie odprawiane będą w lubaczowskich świątyniach.

fot. Wiesław Huk

Żeby pomóc wiernym w głębokim przeżyciu okresu przygotowania do Wielkanocy w kościele odprawiane są specjalne nabożeństwa. W parafii pw. św. Stanisława BM codziennie o godz. 16:30 Koło Żywego Różańca odmawiać będzie różaniec. Po modlitwie, o godz. 17:00 rozpocznie się msza święta. W poniedziałki, środy i piątki o godz. 17:30 ruszy Droga Krzyżowa. Odprawiana ona będzie również w piątki o godz. 7:30 i 16:15. Z kolei we wtorki, czwartki i soboty śpiewane będą Gorzkie Żale. Codziennie, o godz. 18:00 celebrowana będzie msza święta z kazaniem. Natomiast w niedziele o godz. 15:00 rozpoczną się Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

W parafii pw. św. Karola Boromeusza w piątki o godz. 6:30 i 16:30 odprawiana będzie Droga Krzyżowa, a Gorzkie Żale – w niedziele o godz. 16.30.

Przypominamy, że za udział Nabożeństwach Wielkopostnych możemy uzyskać odpust zupełny.

Zgodnie z aktualnymi zasadami i ograniczeniami w kościołach obowiązuje limit osób – max. 1 osoba na 15 m2, przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m. Jeżeli modlitwa odbywa się na zewnątrz należy zachować dystans 1,5 m oraz zakryć usta i nos.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here