Woda pitna niejedno ma oblicze! Niektórym smakuje kranowa, innym butelkowana, jednak użytkowanie każdej z nich niesie ze sobą wady i zalety. Ultrafiltracja może być złotym środkiem! To świetne zastępstwo wody butelkowanej, a także sposób na doszlifowanie właściwości wody z kranu. Poznaj, na czym polega ta metoda! Czym dokładnie jest ultrafiltracja?

Woda najlepszym sposobem na prawidłowe nawodnienie

Obecnie ceny napojów gazowanych i kolorowych niegazowanych poszybowały w górę. Wszystko przez opodatkowanie napojów słodzonych, których cena znacznie różni się od tej, którą zastaliśmy w sklepach jeszcze w grudniu 2020 roku. Rząd argumentuje, że to dla dobra zdrowia. Być może to pozwoli wyrobić nawyk właściwego nawadniania organizmu, a do tego uda się zminimalizować problem otyłości i chorób, jakie ze sobą niesie.

Wspomniane zmiany, ale również coraz większa świadomość zdrowego odżywiania, chęci zadbania o siebie, własne zdrowie i organizm sprawiają, że chętnie zamieniamy kolorowe, słodzone napoje na zwykłą wodę. To właśnie ona pozwala zadbać o prawidłowe nawodnienie organizmu, wypłukać wszelkie toksyny. Pomaga również transportować minerały oraz je prawidłowo przyswajać. Do tego jeszcze dba o metabolizm, właściwą koncentrację, dobre samopoczucie.

Ilość wypijanych płynów powinniśmy dobrać do płci, wieku, wykonywanego zawodu, aktywności fizycznej, a nawet temperatury, pogody czy panującego klimatu. W Internecie można znaleźć specjalne kalkulatory, dzięki którym możliwe będzie obliczenie odpowiedniej ilości dla siebie. Wiele informacji na ten temat znajdziecie także w filmiku od polskiej marki Ecoperla:

Co, jeśli kranówka to nie to?

Już wiemy, że woda stanowi najlepsze źródło płynów dla organizmu. Skąd ją jednak właściwie pobierać?  I jakiej jakości powinna być? Jak wiadomo woda wodzie nierówna. Nie każda będzie bezpieczna, nie każda będzie nam smakowała. Wszystko ze względu na skład wody oraz jej właściwości organoleptyczne.

W swoich domach wiele osób decyduje się na spożywanie kranówki. To jedno z najlepszych rozwiązań. Pozyskana w taki sposób woda jest przede wszystkim tania, dostępna w każdych ilościach, o każdej porze. Niestety, nie zawsze zdarza się, że użytkownicy chcą korzystać z takiego źródła. Wiele zależy od stanu instalacji, przez które przepływa woda. Niejednokrotnie zdarza się, że rury w budynku docelowym są stare bądź źle konserwowane, przez co woda może zostać wtórnie zanieczyszczona. Przeszkodę mogą stanowić zanieczyszczenia mechaniczne, ale niekiedy również chlor i jego pochodne. W takich sytuacjach szuka się alternatywy, a najbardziej dostępną jest woda sprzedawana w butelkach.

Porównanie jakości wody przed i po zastosowaniu procesu uzdatniania wody.

Woda butelkowana – czy to na pewno dobry wybór?

Choć kupowanie wody w plastikowych butelkach wydaje się być dość wygodną opcją, warto się zastanowić czy faktycznie najlepszą. Z jednej strony duży wybór, wygoda oraz szeroka dostępność zachęcają do tego, aby zdecydować się właśnie na taką opcję. Z drugiej to ciężkie zgrzewki, które trzeba przenieść, pamiętać o zakupieniu odpowiednich ilości. Jest to woda sporo droższa od kranowej. Ostatnio dużo mówi się o problemie mikroplastiku obecnego w wodzie, a dodatkowo coraz więcej ekspertów przestrzega przed nadmierną produkcją odpadów. Plastikowe butelki to jedne z najczęstszych śmieci zalegających przez wiele lat na wysypiskach. Jedna butelka jest w stanie rozkładać się nawet około 500 lat! Nie jest to więc najlepsze z możliwych rozwiązań, na jakie można się zdecydować.

Bądź eko i mej nieograniczony dostęp do wody!

Jeśli woda kranowa pozostawia wiele do życzenia, a plastikowe butelki również nie należą do najlepszych opcji, co można wybrać? Idealnym rozwiązaniem wydaje się być w takiej sytuacji filtr kuchenny!

Filtry kuchenne są urządzeniami, które całkowicie zniwelują potrzebę kupowania wody w butelkach, a jednocześnie poprawią jakość wody kranowej na tyle, że będzie smaczna, o odpowiedniej barwie, zapachu i bezpieczna. Woda uzdatniona poprzez taki filtr to świetna opcja nie tylko do picia, ale również przyrządzania dań i napojów gorących, uzupełniania drobnego AGD, jak ekspres do kawy, gotowania, przemywania powierzchni. Filtry kuchenne są naprawdę ekonomiczne, praktycznie bezobsługowe, a jedyne o czym należy pamiętać, to wymiana wkładów. Więcej informacji na ich temat znajdziecie na blogu eksperta z branży uzdatniania wody na Filtry-do-wody.info

Większość modeli posiada dedykowaną wylewkę, która umożliwia pobór uzdatnianej wody. Jednymi z najbardziej znanych filtrów kuchennych są systemy odwróconej osmozy, jednak na popularności, zwłaszcza w przypadku mieszkań i domów korzystających z wody mało i średnio zanieczyszczonej, zyskuje ultrafiltracja!

Krystalicznie czysta woda dzięki zastosowaniu filtra kuchennego.

Ultrafiltracja to jest to!

Systemy ultrafiltracji to niewielkie, aczkolwiek bardzo proste w użyciu i niepozorne urządzenia. Bez przeszkód zmieszczą się nawet w niewielkich szafkach kuchennych, a ich podłączenie jest niezwykle proste i nie wymaga wiele czasu. Wystarczy podpiąć system do instalacji z dopływem wody surowej oraz pod dedykowaną wylewkę. Cała woda uzdatniana jest na bieżąco. Do działania nie ma potrzeby zastosowania prądu, ponieważ jest ono napędzane siłą ciśnienia w instalacji. Ultrafiltracja nie powoduje odrzutu do kanalizacji. To bardzo ekologiczny system uzdatniania wody.

Ten filtr kuchenny usuwa z wody między innymi: bakterie, wirusy, grzyby, cysty, niektóre metale ciężkie. Dodatkowo z wody eliminowany jest chlor, jego pochodne. Woda odzyskuje smak, zapach i prawidłową barwę. Membrana ultrafiltracyjna jest w stanie zredukować z wody wszelkie zanieczyszczenia do wielkości 0,1 mikrona. Jej konstrukcja sprawia, że w wodzie pozostają naturalnie występujące minerały, co jest nie lada gratką dla tych, którym na nich zależy.

Ultrafiltracja zapewnia:

  • – Stały dostęp do smacznej wody
  • – Wodę z naturalnymi minerałami
  • – Ekonomiczny sposób na wodę w domu
  • – Zajmuje niewiele miejsca
  • – Woda idealna do kaw i herbat
  • – Doskonałe uzupełnienie zmiękczacza wody bądź innego urządzenia do uzdatniania

Jaką ultrafiltrację wybrać?

Choć na rynku nadal w dużej mierze rządzi odwrócona osmoza, to systemy ultrafiltracji stają się coraz popularniejsze. Ilość modeli stale wzrasta, a producenci wymyślają coraz to nowocześniejsze rozwiązania, które dodatkowo mają zapewnić wygodę, higienę oraz odpowiednią wydajność działania.

Ciekawymi propozycjami są te od polskiej marki Ecoperla. W ofercie pojawiły się aż dwa systemy ultrafiltracji z różnymi etapami uzdatniania wody. Pierwszą z nich jest Ecoperla Profine POU 2. To filtr złożony jedynie z membrany ultrafiltacyjnej oraz wkładu węglowego. Jest to produkt dedykowany gospodarstwom domowym, w których już zainstalowano centralną stację uzdatniania wody, jednak niezbędne jest jeszcze doszlifowanie jakości pod kątem wody spożywczej. Ultrafiltracja Ecoperla Profine POU 2 doskonale sprawdzi się w parze ze zmiękczaczem wody. Woda już jest uzdatniana pod względem zanieczyszczeń mechanicznych na początku instalacji, więc nie ma potrzeby przepuszczania jej przez taki wkład po raz drugi.

Druga propozycja to trzyetapowa Ecoperla Profine POU 3, zawierająca wkład mechaniczny, membranę ultrafiltracyjną oraz wkład węglowy. To urządzenie świetne poradzi sobie w domach i mieszkaniach, korzystających z wody mało lub średnio zanieczyszczonej, na przykład wodociągowej. Filtry tego typu świetnie sprawdzą się  właśnie jako alternatywa wody butelkowanej. Zobacz ofertę na Ultrafiltracja.pl

Oba modele wyróżniają się niezwykle precyzyjnym wykonaniem. Są w stanie uzdatnić nawet do 10 000 litrów wody, a więc należą do niezwykle wydajnych. Ponadto zajmują niewiele miejsca, a ich montaż jest banalnie prosty. Szczegółowy opis możecie zobaczyć w filmiku od polskiej marki Ecoperla:

Domowe źródło wysokiej jakości wody

Ultrafiltracja to genialny sposób na doszlifowanie jakości wody w Twoim domu Postaw na ekologiczny sposób na nieskończone źródło smacznej wody, dostępnej o każdej porze! Prawidłowe nawodnienie to klucz do dobrego samopoczucia, a z pomocą tego filtra kuchennego można to sobie  bardzo ułatwić!


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

2 komentarze

  1. O nasz filterek! Mamy szczęście i u nas jest miękka woda bez zmiękczacza. Nie musieliśmy montować nawet osmozy w kuchni 🙂 Narzeczona chciała poprawić smak i jeszcze przeczytała, że można w domu wodę mineralizować, no i się zaczęło 😛 Kupiłem POU 3 i Elixir. Łatwo zamontować.. warto od razu też zmienić baterię na trójdrożną 😉

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here