Nowy numer „Cieszanowskich Zeszytów Regionalnych”

0

Mamy dobrą wiadomość dla miłośników historii regionalnej. Po ponad ośmioletniej przerwie ukazał się szósty numer „Cieszanowskich Zeszytów Regionalnych”. Wydawcą tego czasopisma naukowego jest Miejska Biblioteka Publiczna w Cieszanowie.

W nowym numerze znajduje się sześć artykułów, w tym: Waldemara Czachura Baronowie Bruniccy i Wattmannowie w życiu politycznym powiatu cieszanowskiego (1867–1914), Sławomira Roga Wiadomości o pożarach w powiecie cieszanowskim na łamach „Kuriera Lwowskiego” w latach 1885–1914, Adama Szajowskiego Sprawa spisów poległych w bitwach pod Kobylanką 1 i 6 maja 1863 roku, Sławomira Roga Parlamentarzyści ziemi lubaczowskiej w II Rzeczypospolitej, Tomasza Roga Parcelacja majątku Władysława Sapiehy w Dachnowie i powstanie osady Hrynków, Mariusza Moszkowicza Kwestia współpracy Tadeusza Czubryta „Zagończyka” z członkami ukraińskiego podziemia.

Publikacja liczy 168 stron i zawiera dodatkowo interesujące zdjęcia archiwalne oraz dokumenty. Jej opracowaniem graficznym, składem i przygotowaniem do druku zajęło się Wydawnictwo Edytorial z Rzeszowa. Czasopismo zostało wydane w niewielkim nakładzie więc zainteresowanych historią regionu zachęcamy do jego nabycia – czytamy w komunikacie wydawcy.

„Cieszanowskie Zeszyty Regionalne” można kupić w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Cieszanowie w cenie 23 zł, a także wysyłkowo po uprzednim kontakcie mailowym (zeszyty.cieszanowskie@gmail.com) lub telefonicznym (16 631 13 01).

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here