W 79. rocznicę powstania Armii Krajowej w Lubaczowie

3

W niedzielę (14.02) przy Pomniku Niepodległości, u zbiegu ulic Tadeusza Kościuszki i Henryka Sienkiewicza w Lubaczowie, odbyła się uroczystość związana z 79. rocznicą przemianowania Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową.

Fot. Adam Antonik [3]

Tegoroczne uroczystości miały ze względu na obowiązujące obostrzenia dość skromny charakter. W uroczystości wzięli udział członkowie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Lubaczowie oraz członkowie Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych z Horyńca-Zdroju. Członkowie organizacji kombatanckich złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze. Na koniec zrobiono wspólną fotografię.

Członkowie ŚZŻAK w Lubaczowie zapraszają chętnych, którzy chcieliby kontynuować etos Armii Krajowej do wstąpienia w swoje szeregi.

Osoby, które chciałyby dołączyć do Związku powinny wypełnić formularz dostępny pod adresem: https://www.akrzeszow.pl/o-nas/dolacz-do-nas/.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

3 komentarze

  1. w dzisiejszych czasach to internetowi bojownicy oskarzyliby tych patriotów o lewactwo – jak to czasy się zmieniają 😛

    „Walczymy o Polskę sprawiedliwości społecznej i dobrobytu najszerszych mas. O Polskę, która wyzwoli z niedostatku i nędzy milionowe rzesze niedożywionych i głodujących. O Polskę, która podniesie stopę życiową najbiedniejszych i obniży niesprawiedliwie wysokie zyski warstw dotąd uprzywilejowanych. O Polskę, która szanując w rozsądnych granicach własność prywatną – wyzwoli kraj z bezsensu kapitalizmu i uspołeczni wielkie warsztaty pracy” – zapowiadało czołowe akowskie pismo, „Biuletyn Informacyjny”.

    • Tak, rok 43. pierwsza strona „Biuletynu Informacyjnego” – takie oświadczenia nie mogły się ukazać bez zgody kierownictwa AK.

      Historii warto się uczyć, zamiast bazować jak wiele osób na internetowych memach, nakładkach na FB i koszulkach w stylu PW – pamiętamy 😉

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here