Uczniowie ZS w Lubaczowie mają szansę na zagraniczne staże

0

Zespół Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie pod koniec lutego rozpocznie rekrutację uczniów, którzy wyjadą na trzytygodniowe staże do w Hiszpanii. Działania prowadzone są w ramach projektu „Mobilni teraz – kreatywni w przyszłości” finansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Fot. ZS w Lubaczowie, arch.

Działania prowadzone w ramach projektu rozpoczęły się jeszcze we wrześniu 2019 roku. Z powodu pandemii wyjazdy zrekrutowanych uczniów, które miały odbyć się w 2020 r., nie doszły do skutku, dlatego 26 lutego w szkole ruszy ponowny nabór. Uczniowie otrzymają szansę i wyjadą na dwa trzytygodniowe staże w firmach w Walencji. Pierwsza grupa wyruszy w marcu 2022 r., a druga – w czerwcu 2022 r.

W projekcie może wziąć udział 40 uczniów klas pierwszych i drugich Technikum: Logistycznego, Budowlanego, Informatycznego, Mechanicznego i Ekonomicznego ZS w Lubaczowie.

– Dla młodzieży jest to okazja do zdobycia cennego doświadczenia w zagranicznej firmie, poszerzenia kompetencji językowych i kulturowych, zwiedzenia atrakcyjnego kraju poprzez udział w wycieczkach fakultatywnych. – zachęca do udziału Karolina Radnik-Sawińska nauczycielka języka angielskiego w ZS w Lubaczowie.

Uczniowie w ramach projektu wezmą także udział w zajęciach przygotowawczych m.in. z języka angielskiego z elementami wiedzy o kulturze Hiszpanii i z technik autoprezentacji. Otrzymają również certyfikaty międzynarodowe, m.in. Europass Mobilność służący do potwierdzenia okresów nauki lub szkolenia, odbywających się w innym kraju europejskim. 

Udział w projekcie jest darmowy.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here