Atak zimy. Z centrum Lubaczowa wywożony jest śnieg

8

Po intensywnych opadach śniegu warunki na drogach i chodnikach są bardzo trudne. Miejskie służby robią, co mogą by ulice w mieście były przejezdne. Od środy zalegający w mieście śnieg jest wywożony.

Warunki pogodowe powodują trudne warunki na lubaczowskich ulicach i chodnikach. Codziennie od wczesnych godzin porannych na ulicach działają pługi, a służby miejskie dokładają starań, aby zapewnić bezpieczeństwo kierowcom i pieszym.

Za zimowe utrzymanie dróg miejskich w Lubaczowie odpowiada Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Do wykonywania tych prac codziennie dysponuje pięć pojazdów wyposażonych w pługi do odśnieżania.

Zalegają ogromne ilości śniegu

Jest to pierwsza zima od kilku lat, kiedy w Lubaczowie pojawiła się potrzeba wywiezienia śniegu. W środę w godzinach wieczornych wielkie porządki trwały w obrębie głównych ulic w mieście.

W tym dniu (w środę – przyp. red.) w godz. 17:00 – 5:00 rano wywieziono śnieg z ulicy Konery, Żeromskiego, części ulicy Kościuszki i Kazimierza Wielkiego. Na dziś tj. 11.02. planowane jest wywożenie śniegu z ulicy Św. Anny, Piłsudskiego na odcinku od ulicy Mickiewicza do ul. Konery, ulicy Kopernika na odcinku od skrzyżowania z ul. Kosciuszki do ulicy Krasickiego – informuje Tadeusz Winiarz, dyrektor MZGKiM w Lubaczowie.

W kolejnych dniach w godzinach nocnych z nadmiaru zalegającego śniegu oczyszczane będą kolejne ulice położone w centrum miasta Lubaczowa – dodaje.

Zima nie odpuszcza

Wszystko wskazuje na to, że tegoroczny luty idzie na rekord ostatnich kilku lat pod względem niskich temperatur oraz ilości śniegu. Zgodnie z prognozami w najbliższych dniach nie należy spodziewać się ocieplenia. Do przyszłego weekendu temperatury wciąż będą ujemne, w nocy często dwucyfrowe.

8 komentarze

  1. Skończcie z tą propagandą! Ile tego śniegu wywieźli Dwie przyczepy? Przecież na ulicach nie mogą się minąć dwa samochody. Powinni chyba wszędzie zrobić drogi jednokierunkowe. Jeszcze doba takich opadów i trzeba by było zamknąć tą dziurę zwaną miastem na klucz.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here