EIT InnoEnergy – europejska platforma innowacji w zakresie zrównoważonej energii, uhonorował estońską firmę Woola nagrodą PowerUp! Firmie przyznano gratyfikację pieniężną w wysokości 50 000 euro i miejsce w programie inwestycyjnym za ekologiczne opakowanie bąbelkowe z owczej wełny.

EIT InnoEnergy – europejska platforma innowacji w zakresie zrównoważonej energii, uhonorował estońską firmę Woola nagrodą PowerUp! Firmie przyznano gratyfikację pieniężną w wysokości 50 000 euro i miejsce w programie inwestycyjnym za ekologiczne opakowanie bąbelkowe z owczej wełny.

Woola powstała pod koniec 2019 roku i produkuje materiały opakowaniowe z pozostałości owczej wełny. Estoński start-up ma na celu zrewolucjonizowanie rynku e-commerce poprzez znaczne zmniejszenie produkcji, zużycia i składowania odpadów z materiałów szkodliwych dla środowiska, takich jak styropian czy plastik. Firma opracowała zatem metodę produkcji folii bąbelkowej wykonanej w znacznej części z resztek owczej wełny. Produkt jest odporny na wstrząsy, ciepło i nadaje się do kompostowania nawet w warunkach domowych w ciągu sześciu miesięcy.

Innowacyjna folia bąbelkowa

Coroczny konkurs organizowany przez EIT InnoEnergy przyciąga start-upy specjalizujące się w innowacjach w zakresie zrównoważonej energii. W trudnym okresie dla wielu start-upów konkurs ten podkreśla znaczenie ciągłych innowacji w sektorze energetycznym. Oprócz nagrody pieniężnej zwycięzca zyskuje dostęp do sieci połączeń i usług biznesowych za pośrednictwem globalnego ekosystemu energetycznego EIT InnoEnergy. Kluczowi partnerzy, tacy jak Amazon Web Services, oferowali kredyty na swój program AWS Activate i wsparcie biznesowe. Inni partnerzy, tacy jak Vestbee i SpeedUp Group, również nagrodzili zwycięzcę usługami i dotacjami.

Finał odbył się po raz pierwszy w Internecie z powodu COVID-19, do konkursu zgłosiło się 360 start-upów z 20 krajów. W serii rund regionalnych innowatorzy walczyli z nim, przedstawiając swoje koncepcje biznesowe dla innowacji w zakresie zrównoważonej energii, czystych technologii, mobilności, cyberbezpieczeństwa i inteligentnych miast.

Anna-Liisa Palatu, współzałożycielka Woola skomentowała nagrodę, mówiąc : „Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tym konkursie i uzyskać wsparcie od EIT InnoEnergy, który nie tylko zapewnia inwestycje finansowe, ale także wspiera nas w rozwoju biznesu. Będziemy pracować nad naszym rozwiązaniem i wprowadzaniem na rynek bardziej przyjaznych dla środowiska opakowań w tym wełnianej folii bąbelkowej”.

Wstępne zainteresowanie wdrożeniem estońskiego pomysłu wyraziło wielu producentów tradycyjnej folii bąbelkowej, wśród nich polska firma GoldFoam.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here