Lubaczów: Dziś Dzień Bezpiecznego Internetu

0

Dziś (09.02) obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu, którego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na zagadnienia bezpiecznego wykorzystywania zasobów internetowych przez młodzież i dzieci – przypomina lubaczowska filia biblioteki pedagogicznej.

Dzień Bezpiecznego Internetu to międzynarodowe święto przypadające corocznie w miesiącu w lutym, zainicjowane przez Komisję Europejską w 2004, a obchodzone w ponad 160 krajach. Jest to największa światowa akcja na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych użytkowników Internetu oraz promocji pozytywnego wykorzystywania sieci.

Do tegorocznej edycji obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu włączyła się lubaczowska filia biblioteki pedagogicznej, która dysponuje szeroką gamą materiałów, dotyczących bezpieczeństwa w sieci.

Dla zainteresowanych tym tematem polecamy zestawienie bibliograficzne wydawnictw zwartych i artykułów z czasopism, materiały edukacyjne, adresy przydatnych stron internetowych.  Przed  głównym wejściem do wypożyczalni można także obejrzeć wystawkę okolicznościową wprowadzającą w zagadnienia bezpiecznego dostępu do Internetu. W celu propagowania pozytywnych treści zasobów internetowych i Obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu  do szkół w naszym mieście i powiecie drogą elektroniczną zostaną rozesłane materiały edukacyjne, z których będą mogli skorzystać nauczyciele podczas zajęć dydaktycznych – informuje w komunikacie placówka.

Wszelką pomoc można uzyskać pod numerem telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111. Podajemy numer telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawach bezpieczeństwa  800 100 100.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here