Valeriy Sokolenko nowym trenerem Pogoni-Sokoła Lubaczów

1

Valeriy Sokolenko, 38-letni Ukrainiec z ekstraklasową przeszłością, został nowym trenerem drużyny seniorów Miejskiego Klubu Sportowego Pogoń-Sokół Lubaczów. Jego asystentem będzie zawodnik i trener grup młodzieżowych Konrad Wójtowicz.

Nowy trener może pochwalić się sporym piłkarskim doświadczeniem na różnych szczeblach rozgrywek w kilku krajach. Valeriy jest wychowankiem ukraińskiego Junista Czernichów i to właśnie w swoim kraju rozpoczął klubową przygodę z piłką nożną. W sezonie 2006/07 mając 24 lata podpisał kontrakt z Górnikiem Łęczna, później występował także w Polonii Bytom. W trzech sezonach w tych klubach rozegrał w sumie 64 spotkania w polskiej Ekstraklasie, strzelając jedną bramkę. Później Valeriy przez rok grał z niemieckiej Bundeslidze (Energie Cottbus), by wrócić na Ukrainę i grać m.in. na zapleczu ukraińskiej ekstraklasy. W sezonie 2014/15 Sokolenko znów wrócił do Polski, by zasilić szeregi Motoru Lublin. Po roku przeniósł się do JKS-u Jarosław, a jego następnym klubem była KS Wiązownica, gdzie był grającym trenerem do października ubiegłego roku.

Nasz nowy szkoleniowiec prowadził zespół z Wiązownicy od grudnia 2016 roku, a w poprzednim sezonie wprowadził KS Wiązownica do 3 ligi. Zespół KS-u rozegrał pod jego wodzą 113 meczów w 4 lidze, zdobywając 202 punkty. Na tą liczbę złożyło się 60 zwycięstw, 22 remisy oraz 31 porażek. Daje to znakomitą średnią 1,80 pkt na mecz – informuje w komunikacie Zarząd Klubu MKS Pogoń-Sokół Lubaczów.

Seniorzy lubaczowskiego MKS-u po jesiennej rundzie rozgrywek zajmują 10. miejsce w tabeli w jarosławskiej klasie okręgowej, w której występują także zamykające tabelę Roztocze Narol i Zryw Młodów.

elubaczow.com, MKS Pogoń-Sokół Lubaczów, KS Wiązownica

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here