Zmiana na stanowisko Nadleśniczego w Narolu

1

Hubert Balicki został nowym Nadleśniczym Nadleśnictwa Narol. Zastąpił on na tym stanowisku Janusza Skalskiego, który przeszedł na emeryturę po 49 latach pracy w Lasach Państwowych.

Dotychczasowy Nadleśniczy Nadleśnictwa Narol Janusz Skalski przeszedł na emeryturę pod koniec stycznia. Swoją przygodę z leśnictwem rozpoczął 1 kwietnia 1972 r. w Nadleśnictwie Narol od stanowiska podleśniczego w Leśnictwie Maziarnia. Po kilku latach pracy w terenie został przeniesiony do biura,  gdzie objął etat specjalisty ds. użytkowania lasu. Następnie piastował następujące stanowiska: nadleśniczy terenowy, główny inżynier oraz zastępca nadleśniczego. Po 28 latach pracy w Narolu otrzymał powołanie na stanowisko Nadleśniczego Nadleśnictwa Lubaczów, które to sprawował do 2004 r. Po tym okresie, został przeniesiony do Nadleśnictwa Oleszyce, gdzie objął etat inżyniera nadzoru. Następnie został awansowany na zastępcę nadleśniczego. W Oleszycach spędził 12 lat kariery zawodowej, by w lutym 2016 r. powrócić do swojej macierzystej jednostki – Nadleśnictwa Narol.

Pan Janusz Skalski przepracował w Lasach Państwowych 49 lat ! Nie każdy leśnik może pochwalić się tak długim dorobkiem zawodowym, który ma wpływ na zasób posiadanej wiedzy i doświadczenia zawodowego. Panie Nadleśniczy – dziękujemy za razem spędzone chwile i życzymy wszystkiego dobrego na zasłużonej emeryturze – czytamy na stronie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.

Hubert Balicki, fot. RDLP w Krośnie.

W miniony czwartek (04.02) na stanowisko Nadleśniczego Nadleśnictwa Narol został powołany Hubert Balicki. Nowy Nadleśniczy jest absolwentem Technikum Leśnego w Lesku oraz Wydziału Leśnego SGGW w Warszawie, ukończył także specjalistyczne studia podyplomowe. Pracę zawodową rozpoczął w 2003 roku w Nadleśnictwie Radymno, następnie pracował jako referent w dziale Administracji oraz Komendant Posterunku Straży Leśnej.

Nowy nadleśniczy lubi sport (tenis stołowy, siatkówka), a od 2011 roku jest członkiem drużyny strzeleckiej Straży Leśnej reprezentującej RDLP w Krośnie na Strzeleckich Mistrzostwach Polski, gdzie na jednych z nich w roku 2012 został mistrzem Polski w strzelaniu dynamicznym.

Ma 37 lat, jest żonaty, ma 12-letnią córkę. Jego zainteresowania to pszczelarstwo, sport, myślistwo, wędkarstwo oraz turystyka.

elubaczow.com, RDLP w Krośnie

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here