Praca za granicą to alternatywa dla wielu Polaków, którzy za cel stawiają sobie zarobki wyższe niż oferowane w kraju. Państwa zachodnie i skandynawskie oferują wiele stanowisk pracy, z wymaganą znajomością języka lub bez. Ofert zatrudnienia jest naprawdę wiele, w wielu różnych dziedzinach.

Gdzie do pracy?

Najpopularniejszymi destynacjami w poszukiwaniu zatrudnienia przez Polaków są Niemcy i Holandia. Popularność Niemiec wynika przede wszystkim w tego, że jest to państwo sąsiednie i bardzo łatwo tam wyjechać.

Najczęściej osoby wyjeżdżające do pracy do Niemiec wybierają busy jako środek transportu. Dla mieszkańców Podkarpacia istnieje wiele ofert podróży na zachód, a przewoźnicy bardzo często oferują podwózkę niemal aż pod zakład pracy czy miejsce zakwaterowania.

Wybór busa jako środka transportu wiąże się również z niską ceną podróży i szerokim wyborem przystanków, więc pracownik może pracować w prawie każdym większym mieście w kraju.

Drugim popularnym kierunkiem jest Holandia, gdzie także z łatwością zabiorą chętnych busy prosto z Podkarpacia.

Jakie są oferowane zawody?

W związku z zapotrzebowaniem na pracowników transportu, w Niemczech znajdziemy wiele ofert pracy dla kierowców. Jednak do takiego rodzaju zawodów wymagana jest znajomość języka. Dla osób niemówiących po niemiecku, znajdzie się wiele propozycji pracy jako spawacz czy mechanik. W przypadku Holandii, oferowane stanowiska to większości pracownik produkcji, przy pakowaniu produktów spożywczych czy odzieży.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze transportu?

W czasach pandemii warto spędzić więcej czasu na zastanowienie się, czy środek transportu, który wybieramy jest bezpieczny dla naszego zdrowia.

Busy Polska Niemcy Podkarpacie dbają o czystość na pokładzie i dostarczają wymaganych środków dezynfekcji. Przed wejściem na pokład sprawdzane są także dokumenty z informacją o negatywnym wyniku testu na obecność COVID-19, mierzona jest także temperatura każdego z pasażerów. Przewoźnik upewnia się, że nic nie zagrozi życiu i zdrowiu pasażerów, dając tym samym pewność pracodawcy, że przywiezie na miejsce zdrowego pracownika.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here