RCB i IMGW wydały ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu. Możliwe zamiecie śnieżne

0

Od niedzieli do poniedziałku należy spodziewać się intensywnych opadów śniegu. Mogą wystąpić także zawieje i zamiecie śnieżne. Ostrzeżenia – w tym najwyższego, trzeciego stopnia dla powiatu lubaczowskiego – wydały Rządowe Centrum Bezpieczeństwa oraz Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Zdjęcie ilustracyjne, fot. pixabay.com

Ostrzeżenia IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej)

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej dla powiatu lubaczowskiego wydał ostrzeżenia dotyczące zamieci i intensywnych opadów śniegu.

Ostrzeżenie meteorologiczne: Intensywne opady śniegu stopień: 3
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu o natężeniu umiarkowanym i silnym, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej od 30 cm do 40 cm.

Ważne:
Od: 2021-02-07 08:00
Do: 2021-02-08 08:00

Ostrzeżenie meteorologiczne: Zawieje/zamiecie śnieżne stopień: 1
Przebieg: Przewiduje się zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane przez wschodni i północno-wschodni wiatr o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 60 km/h oraz opady śniegu.

Ważne:
Od: 2021-02-07 08:00
Do: 2021-02-08 08:00

Komunikat RCB (Rządowego Centrum Bezpieczeństwa)

Uwaga! Jutro (7.02) intensywne opady śniegu. Bardzo trudne warunki na drogach. Zadzwoń – tel. 112, gdy ktoś potrzebuje pomocy. Możliwe przerwy w dostawie prądu – przekazało w komunikacie Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Według RCB najtrudniejsze warunki mają panować w części powiatów woj. lubelskiego i podkarpackiego.

Możliwe przerwy w dostawie energii elektrycznej

Analityk RCB Grzegorz Świszcz poinformował na Twitterze, że w związku silnymi opadami śniegu może dojść do awarii sieci energetycznych.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here