Budomierz: Próby przemytu ludzkich włosów i papierosów

0

Nietypowy przemyt udaremnili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej na przejściu granicznym w Budomierzu. 36-letni obywatel Ukrainy przemycał ludzie włosy. Tej samej nocy funkcjonariusze natrafili także na kontrabandę papierosów.

fot. KAS

W nocy z czwartku na piątek funkcjonariusze KAS z Budomierza skierowali do szczegółowej kontroli samochód, którego kierowca stawił się do odprawy na kierunku wjazd do Polski.

Podczas rewizji pojazdu funkcjonariusze wykryli niezgłoszony do kontroli towar w postaci włosów. Włosy w 21 puklach różnych kolorów i długości ważyły 2,6 kg. 36letni kierowca nie zgłosił do kontroli przewożonego towaru. Nie uiścił także wymaganych należności przywozowych.

Przeciwko podejrzanemu o przemyt mężczyźnie wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe. Na poczet kary grzywny zabezpieczona została kwota 500 zł.

W kolejnym wytypowanym do kontroli samochodzie, funkcjonariusze KAS wykryli 460 paczek papierosów. Towar znajdował się w skrytkach busa, którym kierował 42- letni kierowca. Na poczet kary grożącej mężczyźnie zabezpieczona została kwota 4,5 tys. złotych.

fot. KAS

elubaczow.com, KAS


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here