„OtwieraMY Gospodarkę” w Lubaczowie

3

W Lubaczowie trwa zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy antylockdownowej. W akcję „OtwieraMY Gospodarkę” zaangażowali się młodzi działacze Konfederacji.

Konfederacja musi zebrać 100 tys. podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o zniesieniu gospodarczych obostrzeń epidemicznych. Ma ona wesprzeć przedsiębiorców, których firmy nie mogą działać z powodu obostrzeń poprzez likwidację możliwości nakładania kar administracyjnych na osoby niestosujące się do niektórych nakazów czy gwarancję otwarcia wszystkich działalności gospodarczych zamkniętych na podstawie rządowych rozporządzeń. Organizatorzy akcji uważają, że firmy z takich branż jak gastronomiczna, hotelarska, fitness itp. mogą funkcjonować w reżimie sanitarnym.

– Prawdziwym zagrożeniem dla polskiej gospodarki i szerzej całego życia społecznego w naszym kraju oraz powodem, dla którego występują sytuacje kryzysowe są bowiem lockdowny wprowadzane i utrzymywane przez partię rządzącą od niemal roku. – tłumaczą w uzasadnieniu projektu ustawy organizatorzy akcji.

W Lubaczowie organizacja młodzieżowa „Młodzi dla Wolności” zbierała podpisy pod projektem ustawy.

– W czwartek, 28 stycznia mieliśmy okazje pierwszy (i nie ostatni raz) zbierać podpisy, gdzie podzieleni na dwie grupy staliśmy na rynku i chodziliśmy po sklepach, kwiaciarniach i zakładach, ALE TO NIE KONIEC, bo za tydzień również będziemy mieli taką przyjemność. – zapowiadają kolejne działania.

AH, elubaczow.com

3 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here