Psychologowie zgodnie podkreślają że czas, w którym robisz na kimś tzw. „pierwsze wrażenie” jest bardzo krótki. Może on wynosić nawet jedną dziesiątą sekundy. To właśnie wygląd jest najważniejszym elementem Twojego „First Look”. Każdy mężczyzna powinien więc dbać o swój ubiór, którym w końcu wystawiamy sobie najważniejszą wizytówkę. Jak to jednak zrobić by się nie „wkopać”? Tym właśnie zajmiemy się w dalszej części tekstu.

Marynarki – szyk i elegancja

Chyba każdy się z nami zgodzi, że marynarki męskie są ukoronowaniem i zwieńczeniem każdego męskiego stroju. Ta część stroju to Twój zdecydowany must have – nie ma elegancji bez dobrej marynarki. Nie jest tajemnicą, że niektóre restauracje wręcz wymagają tego elementu ubioru od męskiej części swojej klienteli. Sprawdźmy więc, czym się kierować w wyborze odpowiedniej marynarki w nadchodzącym sezonie.

Marynarki w sezonie wiosna/lato 2021 – Najciekawsze trendy

Przyjrzyjmy się trendom sezonu wiosna/lato 2021 żeby wiedzieć, jaką marynarkę możesz wybrać, by być prawdziwym elegantem.

  • – Dwa w jednym – Zamiast stawiać na jednolity i jednobarwny garnitur, połącz po prostu spodnie z inną marynarką. Przeczytaj jak to zrobić w dalszych punktach.
  • – Szary nie znaczy nudny – Zarówno w poprzednim jak i w tym sezonie króluje kolor szary i jego odcienie. Szara marynarka do czarnych spodni? Czemu nie. Szare spodnie dobrze połączysz z pastelową lub błękitną marynarka. Buty weź czarne lub granatowe.
  • – W kratkę wierzymy – Modna będzie krata. Śmiało uderzaj w jednolite, ciemne spodnie i jaśniejszą kratę. Możesz też połączyć stonowany odcień spodni z krzykliwą górą. Spodnie w kratę mogą się kojarzyć z większą ekstrawagancją ale też jest to jakaś myśl. W tym przypadku wybierz jednolitą marynarkę.
  • – Safari i żagle nie tylko w wakacje – zasugeruj się, nie tylko pastelowym lub ziemistym odcieniem marynarki, ale równie dobrze możesz założyć koszulę lub krawat z motywem morskim lub pustynnym. Spodnie także dobierz w tej kolorystyce lub zastosuj kontrast, wybierając jednolite, stonowane barwy.
  • – Retro: stary ale jary – Świetnie sprawdzi się styl retro a jego zwieńczeniem może być dobór koloru ziemi czy kolorów pastelowych w połączeniu z kratą lub niecodziennym krojem marynarki.
  • – Oversize – Nie zdziw się, jeśli Twój kolega wybierze marynarkę, która wydaje się za duża. Jest to najnowszy krzyk mody.
  • – Styl sportowy i casual – w nieco mniej formalnej sytuacji możesz spokojnie wybrać chinosy zamiast typowych eleganckich spodni. Zamiast koszuli postaw wówczas na koszulkę polo a będzie to strzał w dziesiątkę. Zdecyduj się na wygodne, sportowe półbuty zamiast tych typowo eleganckich a nie będziesz sztywniakiem.

Marynarki męskie – Na co się więc zdecydować?

Spróbuj, wybierając odpowiednią marynarkę, zasugerować się którymś z wymienionych przez nas trendów na rok 2021 a zadasz szyku swojemu wyglądowi i odświeżysz swoją szafę. Czy to w kratę, czy w odcieniach szarości a nawet w stylu retro – ciekawe propozycje wyboru odpowiedniej marynarki znajdziesz tutaj: https://repablo.com/marynarki/. Naprawdę jest z czego wybierać więc sprawdź koniecznie. Wybrałeś marynarkę w elegancką, szarą kratę? Wspaniale! Zostaniesz królem imprezy.

Marynarki – jakie dodatki dobrać?

Tutaj dobrą praktyką i Twoim kompasem powinien być charakter spotkania, w którym będziesz uczestniczyć czy imprezy, na którą się wybierasz. Jeśli jest to randka, luźne spotkanie ze znajomymi czy zwykły dzień pracy w biurze – postaw na style ubioru casual lub smart casual. Charakteryzują się one nieco luźniejszym typem stroju, gdzie spodnie chinosy, koszulka polo, sportowa marynarka czy wzorzysta koszula nie będą niczym dziwnym. W niektórych przypadkach dobierz kolorowy krawat choć nie jest to warunek konieczny. Rozmowa o pracę jest przykładem spotkania gdzie warto postawić (w zależności od stanowiska na które aplikowałeś) na styl smart casual lub bussiness casual. Ten ostatni wiąże się z raczej eleganckim wyglądem więc koszulka polo odpada ale, jeśli nie jest to stanowisko kierownicze ani menedżerskie w dużej korporacji, to spokojnie możesz taką koszulkę założyć. Koszula i krawat mogą się jednak okazać bardziej pożądane. Kieruj się naszymi radami i intuicją a nie przegapisz dobrego stylu. Ewentualnie spytaj żonę lub partnerkę, czy nie przesadziłeś z fantazją w doborze marynarki lub koszuli. Może Twoja partnerka przy okazji wypatrzy plamę na krawacie? No i koniecznie załóż niezłe buty – nie zapomnij o nich i leć na spotkanie.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here