Ponad 21 tys. zł zebrał cieszanowski sztab podczas niedzielnego (31.01) finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Najwięcej środków udało się pozyskać z aukcji i licytacji zorganizowanych w sieci.

Mieszkańcy Gminy Cieszanów po raz kolejny włączyli się do wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i po raz kolejny pobili rekord zbiórki. Dzięki ich działaniom na konta WOŚP trafiło w tym roku już 21 228,05 zł, a to jeszcze nie koniec ponieważ ciągle trwają internetowe aukcje. Wśród licytowanych jak specjalna dedykacja od legendy polskiej muzyki Zbigniewa Hołdysa oraz karnet na Rockowisko.

Niedzielny finał cieszanowski sztab zorganizował hybrydowo. Wolontariusze, którzy kwestowali na ulicach, zebrali do puszek ponad 9,5 tysiąca złotych. Pozostała kwota, czyli prawie 12 tys. złotych to imponujący wynik aukcji i licytacji zorganizowanych w sieci. Największą uwagę widzów skupiło specjalne rzeźbione serce WOŚP Cieszanów przygotowane przez Jurka Pałczyńskiego, które wylicytowano aż za 2750 zł.

W Internecie transmitowano także koncerty – dla widzów wystąpiły zespoły z różnych nurtów muzycznych od poetyckiej Marii Góry, przez reggowy skład Boleo & Follow the Riddim, kobiecy TNT po mocne grania jak Khrognar i Bagno.

Wolontariusze z Cieszanowa odwiedzili również inne gminy w których w tym roku nie udało się zorganizować sztabów. Do Narola, Oleszyc i Starego Dzikowa dotarły specjalne WOŚPowozy. Dzięki którym również mieszkańcy tych gmin mieli możliwość udziału w akcji charytatywnej WOŚP.

Galeria zdjęć, fot. Paweł Koczara, sztab WOŚP w Cieszanowie.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here