Powiat lubaczowski: Pamiętajmy o leśnej zwierzynie

5

W trudnym dla leśnej zwierzyny okresie zimowym, Starostwo Powiatowe w Lubaczowie zorganizowało w piątek (29.01) akcję jej dokarmiania. Przy paśnikach wyłożono m.in. siano i marchew.

Starosta Lubaczowski Zenon Swatek wraz z członkami Koła Łowieckiego „Sarenka”, leśnikami z Wydziału Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Turystyki (członkami Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa – koło środowiskowe przy Starostwie Powiatowym w Lubaczowie) oraz przedsiębiorcami branży rolnej, zadbali o to, aby zwierzyna miała łatwiejszy dostęp do karmy. Zaopatrzono paśniki na terenie kompleksu leśnego „Borowa Góra”. Trafiło do nich siano oraz bogata w wodę marchew, której spożywanie chroni zwierzęta przed jej niedostatkiem. Na lizawkach (drewnianych słupkach) ułożono nowe kostki soli, która odgrywa dużą rolę w odżywianiu zwierzyny. Do karmników dla ptaków wyłożono natomiast spore zapasy zboża.

Organizatorzy akcji zachęcają także mieszkańców powiatu lubaczowskiego do indywidualnego dokarmiania zwierzyny. Pamiętać tu jednak należy by robić tylko w porozumieniu z miejscowym przedstawicielem służby leśnej Lasów Państwowych lub przedstawicielem lokalnego koła łowieckiego. Wskażą oni miejsca, gdzie można wyłożyć karmę oraz udzielą wskazówek co do jej rodzaju.

Za pomoc w zorganizowaniu dokarmiania, Starosta Lubaczowski Zenon Swatek składa podziękowania:  Kołu Łowieckiemu „Sarenka” z Lubaczowa, firmie VeggieFresh Sp. z o.o.  z Suchej Woli, Przedsiębiorstwu „Agromal sp.j. Pokrywka J. i Wspólnicy”, Spółdzielni Producenckiej „Kresy” oraz Zakładowi Zbożowemu “PIŁAT” Marcin Piłat – czytamy na stronie Powiatu Lubaczowskiego.

elubaczow.com, powiatlubaczowski.pl

5 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here