Zmiana firmy odbierającej odpady. Gdzie trafią śmieci? Co z przedsiębiorcami?

0

Po tym, jak przetarg na wywóz odpadów komunalnych w Lubaczowie wygrała firma z Tylmanowej, położonej w województwie małopolskim, wśród mieszkańców rozgorzała dyskusja. – Jakim cudem firma, która ma jeszcze więcej kilometrów niż do Tomaszowa Lubelskiego, wygrała przetarg najniższą ofertą? – pytali nasi czytelnicy.

Fot. elubaczow.com

Firma PUK EMPOL Sp. z o.o. z siedzibą w Tylmanowej już od kilku lat obsługuje mieszkańców z województwa podkarpackiego wykorzystując do tego celu własną bazę magazynowo – transportową znajdującą się w miejscowości Młyny. Śmieci odbiera m.in. z Radymna czy Gminy Orły.

Przedmiotowa Baza, zlokalizowana jest na terenie działającej od 2013 roku Instalacji Komunalnej PUK EMPOL do której, od kilku już lat regularnie trafiają odpady między innymi z miasta Lubaczów. Instalacja Komunalna i baza magazynowo – transportowa zlokalizowane są w odległości około 30 km od Miasta Lubaczów co nie stanowi problemu logistycznego biorąc pod uwagę, iż każdy pojazd przewożąc odpady z Miasta do Instalacji EMPOL (niezależnie jakiego wykonawcy) pokona zawsze tą trasę minimum dwukrotnie. Spółka EMPOL na terenie woj. podkarpackiego z powodzeniem tak pod względem jakości jak i terminowości świadczy usługi odbioru i zagospodarowania odpadów dla gmin położonych w dużo większej odległości niż Miasto Lubaczów. – informuje Karol Maurer z firmy Empol.

Firma Ecler, choć nie wygrała przetargu, nadal będzie świadczyć swoje usługi w Lubaczowie. Odpady będzie odbierać z nieruchomości niezamieszkałych.

Umowy, które zawieraliśmy z przedsiębiorcami w większości są to umowy na czas nieokreślony, których nie zamierzamy rozwiązywać, a te które były na czas nieokreślony przedłużamy na bieżąco oraz zawieramy nowe. Także nadal będziemy odbierać odpady z działalności gospodarczych, w tej kwestii nic się nie zmienia. – zapewnia Katarzyna Paczała, z firmy Ecler Wywóz Nieczystości Dariusz Gałan.

Empol także zaoferuje odbiór odpadów dla firm

W zakresie odbioru odpadów z nieruchomości niezamieszkałych będziemy konkurować z innymi firmami komunalnymi posiadającymi odpowiednie zezwolenia na transport i zbieranie odpadów komunalnych, natomiast decyzja końcowa, którą ofertę wybiorą właściciele nieruchomości niezamieszkałych, pozostaje zawsze po ich stronie – mamy nadzieję że nasza oferta będzie dla nich atrakcyjna. – mówi Karol Maurer.

AH, bm, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here