Mandaty za jazdę konną przy granicy

1

Trzech mężczyzn jeżdżących konno po pasie granicznym w okolicy Budomierza zostało ukaranych mandatami przez funkcjonariuszy Straży Granicznej z placówki w Lubaczowie. Swoje zachowanie tłumaczyli nieznajomością przepisów.

For. BiOSG

W sobotę (23.01) funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Lubaczowie zabezpieczający granicę z wykorzystaniem specjalnych kamer, zauważyli w okolicach przejścia granicznego w Budomierzu trzech jeźdźców konnych poruszających się po pasie drogi granicznej. Mężczyźni przemieszczali się po polskiej stronie granicy.

Na miejsce wysłano patrol SG, który wylegitymował mężczyzn. Okazało się, że to Polacy, którzy zorganizowali sobie wypad rekreacyjny. Niestety ich wyprawa zakończyła się mandatami karnymi po 100 zł dla każdego. Przyczyną

Pas drogi granicznej to 15-metrowa strefa biegnąca od linii granicy do wewnątrz kraju. Na Podkarpaciu poza nielicznymi odcinkami w Bieszczadach gdzie wzdłuż granicy przebiegają szlaki turystyczne, obowiązuje bezwzględny zakaz wejścia na ten odcinek. Grozi za to grzywna nawet do 500 zł mandatu – czytamy na stronie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here