W sobotę (23.01) w lubaczowskiej Konkatedrze, z okazji 158. rocznicy Powstania Styczniowego, została odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny. Liturgię sprawował Dziekan Lubaczowski ks. Andrzej Stopyra.

W nabożeństwie, a także upamiętnieniu poległych w walce za Polskę, wzięli udział m.in. Teresa Pamuła – Poseł na Sejm, Marta Tabaczek – Przewodnicząca Rady Powiatu w Lubaczowie oraz Zenon Swatek – Starosta Lubaczowski wraz z Barbarą Broź- Wicestarostą. Nie zabrakło również przedstawicieli lubaczowskiej “Solidarności” i leśników.

W homilii ks. Andrzej Stopyra – Dziekan Lubaczowski przypomniał m.in. o najwyższej ofierze oddanej przez tysiące Polaków nie tylko podczas licznych bitew Powstania Styczniowego, ale również w innych trudnych momentach naszej historii.  Po nabożeństwie uczestnicy zebrali się przy krzyżu u wejścia do Sanktuarium, który ustawiono w 100. rocznicę odzyskania niepodległości w miejscu, gdzie wcześniej stał krzyż upamiętniający 50. rocznicę Powstania Styczniowego. Tu złożono wiązanki kwiatów i znicze.

Galeria zdjęć, fot. powiatlubaczowski.pl

elubaczow.com, powiatubaczowski.pl

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here