Kot brytyjski to wspaniały towarzysz dla osób, które mieszkają w bloku i nie mają ogrodu. Kociak tej rasy ma spokojne usposobienie i rzadko cokolwiek niszczy, a jego uroczy pyszczek sprawia, że wszyscy domownicy kochają go od pierwszego dnia. Dowiedz się więcej o pielęgnacji kotów brytyjskich.

  1. 1. Kot brytyjski krótkowłosy – mruczący, przyjazny puszek
  2. 2. Żywienie i pielęgnacja kotów brytyjskich

Brytyjskie koty ważą 4-8 kg, a ich charakterystyczna okrągła głowa wygląda jak księżyc w pełni. Koty tej rasy mają wyjątkowo puszystą sierść, której umaszczenie obejmuje gamę ponad 100 kolorów. Jeśli chcesz zostać właścicielem brytyjczyka na czterech łapach, poznaj zasady jego pielęgnacji i żywienia.

Kot brytyjski krótkowłosy – mruczący, przyjazny puszek

Kot brytyjski wygląda przyjaźnie i właśnie taki jest jego charakter. Puszek jest przyjacielski, towarzyski i uwielbia pieszczoty. Kot rzadko drapie i atakuje swojego pana – dotyczy to nawet figlarnych kociąt.

Spokojne i towarzyskie usposobienie nie sprawia jednak, że brytyjski kot wymaga nieustannej opieki i obecności domowników. Kociak ceni sobie pewną niezależność, dlatego bez problemu pozostaje w domu, gdy jego właściciel wychodzi do pracy lub cały dzień znajduje się poza mieszkaniem.

Co istotne, brytyjczyki szybko uczą się sztuczek i cechują się wysoką inteligencją. Dzięki temu można doskonale się z nim bawić, co cieszy zarówno dzieci, jak i dorosłych. Na czas nieobecności domowników kotom brytyjskim niezbędne są drapaki, gdyż bez nich pupil szybko się znudzi i zacznie szukać nieodpowiednich zabaw. Więcej przeczytasz na https://abc-kot.pl/kot-brytyjski-krotkowlosy/

Żywienie i pielęgnacja kotów brytyjskich

Kot brytyjski powinien jeść mięso i białko wysokiej jakości pod postacią karm mokrych lub suchych. Rasa cechuje się krótką żuchwą, dlatego ważne jest zadbanie, by w suchym pożywieniu znajdowały się kawałki jedzenia, ułatwiające jego spożycie. Do posiłków powinno dodawać się składniki wspierające funkcjonowanie serca, kości i stawów, gdyż brytyjczyki są narażone na schorzenia związane z układem krwionośnym oraz szkieletem.

Lśniące i gęste futro zapewnia natomiast dodatek olejów oraz ryb. Co ważne, zabronione jest przekarmianie kotów brytyjskich, gdyż w wysokim stopniu są narażone na nadwagę.

Sama pielęgnacja kotów brytyjskich jest prosta. Wystarczy raz w tygodniu szczotkować ich sierść oraz regularnie kąpać futrzaka. Ponadto wskazane jest podawanie kotom preparatów odkłaczających oraz obcinanie pazurów przynajmniej raz w miesiącu.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here