W tym roku nowe inwestycje w Gminie Horyniec-Zdrój

1

Gmina Horyniec-Zdrój w tym roku planuje zrealizować dwie inwestycje, które dofinansowane zostaną ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

W ramach pierwszego zadania w miejscowości pojawi się nowa droga dojazdowa do Parku od ulicy Zdrojowej, powstaną nowe tereny rekreacyjne, wybudowana zostanie pijalnia wody, zamontowane zostanie oświetlenie oraz ustawione będą ławki i kosze. Prace podjęte w drugim zadaniu polegać będą na zagospodarowaniu nowego deptaku spacerowego w dzielnicy uzdrowiskowej. Teren wzdłuż istniejącego deptaka urozmaicą rośliny ozdobne i  wybudowane pergole.

Władzom Gminy udało się już otrzymać środki na zaplanowane inwestycje. Wraz z Gminą Rymanów, Iwonicz-Zdrój, Solina oraz Sanatorium Bajka, pozyskano dofinansowanie na realizację zadania pn.: „Rozwój infrastruktury lecznictwa uzdrowiskowego i turystyczno-rekreacyjnej w gminach uzdrowiskowych województwa Podkarpackiego” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 w ramach działania 6.1 Rozwój potencjału endogenicznego regionu. Wartość całego wniosku to 9 029 517,84 zł. Do realizacji przez Gminę Horyniec-Zdrój zaplanowano dwa zadania na łączną kwotę 2 024 120,80. Całość projektu dofinansowana zostanie w kwocie 85% wartości kosztów kwalifikowanych.

AH, elubaczow.com

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here