Trudne warunki na drogach regionu. Dachowanie w Baszni Dolnej

2

Z powodu opadów śniegu w regionie panują trudne warunki na drogach. Kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność. Na drogach powiatu lubaczowskiego doszło już do kilku zdarzeń drogowych.

Dachowanie samochodu osobowego w Baszni Dolnej

Około godziny 7:30 na drodze wojewódzkiej 867, w miejscowości Basznia Dolna doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Kierująca osobowym Peugeotem, wykonując manewr wyprzedzania, straciła panowanie nad pojazdem. Samochód wpadł do rowu, uderzył w przepust i dachował. Peugeotem podróżowały dwie kobiety, pasażerka trafiła do szpitala. Ruch w tym miejscu odbywa się wahadłowo.

fot. KPP Lubaczów

Karetka uderzyła w słupki przy chodniku

Do zdarzenia doszło około godz. 7:50 na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego z Grunwaldzką w Lubaczowie. Kierujący, zadysponowaną do zgłoszenia, karetką pogotowia ratunkowego w celu uniknięcia zderzenia z ciągnikiem rolniczym zjechał z drogi i uderzył w słupki przy chodniku. W karetce nie przebywał żaden pacjent, w zdarzeniu nikt nie został poszkodowany.

Zdarzenie drogowe z udziałem karetki w Lubaczowie, fot. elubaczow.com

W Łukawcu samochód dostawczy wjechał do rowu

Zdjęcie w miejsca zdarzenia otrzymaliśmy od naszego Czytelnika

Czeka nas także siarczysty mróz

Od piątku dla całego województwa podkarpackiego obowiązywać będzie ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym mrozem. 

W rejonach podgórskich prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od -18°C do -15°C, lokalnie -20°C. Temperatura maksymalna w dzień od -10°C do -8°C. Prognozowana średnia prędkość wiatru od 10 km/h do 20 km/h – podaje IMGW.

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here