Kominek jest nie tylko doskonałą ozdobą wnętrza, która dodaje mu charakteru, ale również dodatkowym źródłem ciepła. Jak wybrać idealny model do swojego domu? Sprawdź! 

Wkład kominkowy 

Kominek nie może być jedynym źródłem ciepła w domu. Zgodnie z przepisami, może on stanowić jedynie dodatek w instalacji grzewczej. Dzieje się tak dlatego, że w przypadku długiej nieobecności właścicieli, brak rozruchu ogrzewania może doprowadzić do awarii instalacji. W domach jednorodzinnych świetnie sprawdzi się kominek z wkładem DGP (dystrybucją gorącego powietrza) lub płaszczem wodnym. Płaszcz wodny podłączony do instalacji centralnego ogrzewania rozprowadza ciepło grzejnikami, a w DGP ciepło rozchodzi się przewodami wentylacyjnymi podłączonymi do innych pomieszczeń.  

Jak wybrać miejsce kominka? 

Wybierając kominek, należy pamiętać, że jest on ważnym elementem wystroju i często konkuruje o uwagę z telewizorem. Najlepiej jest umieścić te dwa elementy na prostopadłych ścianach. W salonach z otwartą kuchnią lub kuchnią z jadalnią świetnie sprawdzą się kominki narożne 2-, 3- stronne takie jak na: https://extrakominki.pl/pl/c/TOP-30-kominki-narozne/149. Warto wybrać model z szybą panoramiczną, która wyeksponuje żywy ogień. W sypialni i gabinecie doskonale wyglądają kominki portalowe. W połączeniu z wygodnym fotelem, stolikiem kawowym i lampą stworzą niepowtarzalną, przytulną atmosferę. W pomieszczeniu loftowym wspaniale prezentują się wolnostojące, żeliwne kominki typu koza. Wybór modelu komika zależy od stylu aranżacji pomieszczenia. Musi on współgrać z wystrojem przestrzeni i być dopasowany gabarytowo do dostępnego metrażu. 

Biokominek – ekologiczne rozwiązanie do mieszkań w bloku 

Marzysz o kominku w bloku? Teraz możesz go mieć. Nowoczesne rozwiązania pozwalają na instalację biokominka, bez montażu przewodów kominowych. Taki model jest nie tylko ozdobą, ale również dodatkowym źródłem ciepła. Spalane w nim biopaliwo emituje jedynie parę wodą i śladowe ilości dwutlenku węgla (tyle co w wydychanym powietrzu). Instalacja biokominka nie wymaga pozwoleń na montaż i miejsca na składowanie drewna. Poza tym, ten model kominka poprawia nawilżenie wnętrza i daje możliwość korzystania z domowej aromaterapii. W kominku umieszcza się olejek eteryczny, który rozprzestrzenia się na całe pomieszczenie. Przykładowo, olejek eukaliptusowy działa przeciwwirusowo, antydepresyjnie i przeciwbakteryjnie, a olejek lawendowy wpływa łagodząco w przypadku zapalenia skóry i stymulująco na układ krążenia.  

Posiadanie kominka jest wspaniałą rzeczą, zwłaszcza, że urządzenie nie tylko cieszy oko, ale również pozwala zaoszczędzić na ogrzewaniu szczególnie wiosną i jesienią, przed okresem grzewczym.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here