Jak zorganizować komunię w domu

0

Maj jest miesiącem Maryjnym i okresem, w którym dzieci przystępują do Pierwszej Komunii.  Jest to bardzo ważne wydarzenie w życiu dziecka, które po raz pierwszy przyjmuje Ciało Chrustusa. Dla Rodziców jest to pracowity okres, nie tylko należy dobrze przygotować dziecko do Komunii, ale trzeba zorganizować i zaplanować przyjęcie komunijne. Coraz częściej lokale rezerwowane są z dużym wyprzedzeniem nawet kilka lat do przodu, co sprawia, że nieraz wymarzony i upatrzony lokal jest już zajęty. Nastawieni na przyjęcie w lokalu, często szukamy innych dostępnych sal, które nie do końca spełniają nasze oczekiwania, ale akurat są wolne w tym terminie. A może warto zmienić swoje plany i wtedy zorganizować przyjęcie komunijne w domu? Wystarczy dobry plan i coś do zapisania, gdzie rozpiszesz szczegółowo wszystko co jest potrzebne, zorganizujesz całe przyjęcie a impreza komunijna będzie przebiegać zgodnie z tym jak ją sobie zaplanujesz.

PLAN DO PLANOWANIA IMPREZY:

  1. 1. STWÓRZ LISTĘ GOŚCI

Zapisz kogo chcesz zaprosić na przyjęcie komunijne. Warto odrazu przy tym punkcie zaplanować jak mają wyglądać zaproszenia komunijne, czy ma być to gotowy szablon czy też zaproszenia personalizowane. Jeśli interesują Cię zaproszenia personalizowane warto dużo szybciej szukać firmy lub osoby, która wykona zaproszenia zgodnie z Twoimi wymaganiami.

  • 2. ZAPLANUJ WYSTRÓJ

Mając listę gości i zamówione zaproszenia powinniśmy skupić się na wystroju. Skoro impreza ma być w domu, to należy wybrać miejsce np. salon, taras, ogród. Można też naszą przestrzeń domową podzielić na kilka stref: strefa zabaw dla dzieci, stolik dla najmłodszych, stół dla dorosłych. Wybierając przyjęcie w ogrodzie bez zadaszenia nigdy nie wiemy jaka będzie pogoda, dlatego dobrym pomysłem jest wynajem namiotu okolicznościowego z podłogą. Taki namiot pozwoli nam na wspaniałą zabawę pomimo niepogody, gdzie będziemy mogli schować się przed deszczem, nie rezygnując z naszych planów. Mając już ustalone miejsce gdzie będzie odbywać się całe przyjęcia warto zadbać o dekoracje. Pamiętajmy, że nawet najmniejsze detale sprawią, że nasz wystrój nie będzie niczym odbiegał od wystroju w lokalach. Kiedy nie mamy żadnego pomysłu, warto poszukać w Internecie inspiracji, które nam się spodobają.  Nie bójmy się wybierać dominujących kolorów i dodatków. Świetnym pomysłem są kurtyny, banery, czy balony.  Jeśli mamy problem z wystrojem możemy zdecydować się na firmę dekoratorską, która zaproponuje nam różne wizualizacje.

  • 3. WYBÓR MENU

Wybór potraw, które będą podawane na przyjęciu komunijnym nie powinna być przypadkowa. Warto wziąć pod uwagę preferencje naszych gości i przygotować dania tak aby każdy znalazł coś dla siebie. Potrawy można przygotować samodzielnie jak również zamówić gotowy catering, który nie tylko dowiezie nam na czas zamówione jedzenie, ale i  wynajmie naczynia oraz inne akcesoria potrzebne do przyjęcia.

  •   4. ATRAKCJE DLA DZIECI


Ostatnia rzecz na jaką powinniśmy zwrócić uwagę to atrakcje dla dzieci.Wiemy, że na początku dzieci się pobawią ze sobą, ale po jakimś czasie będą się nudzić i marudzić. Dlatego też warto zorganizować im kreatywnie ten czas korzystając z pomocy animatora. Animator dla dzieci świetnie zorganizuje im czas prowadząc zabawy muzyczno-ruchowe, tańcząc z nimi w rytmie ulubionej muzyki, czy puszczając wielkie bańki mydlane. Jeśli mamy duży ogród to  sprawdzą się dmuchane atrakcje. Wynajem zjeżdżalni dmuchanej czy placu zabaw może sprawić, że dzieci nie tylko nie będą się nudzić, ale nie będą chciały schodzić z atrakcji.


5. UCHWYCENIE WYDARZEŃ W OBIEKTYWIE APARATU

Ostatnią rzeczą o której musimy pamiętać to zdjęcia, które będą wspaniałą pamiątką.  Możemy skorzystać z usług fotografa, który wykona profesjonalne zdjęcia lub poprosić wcześniej kogoś z rodziny o utrwalenie chwil za pomocą aparatu. Strzałem w dziesiątkę jako dodatkowa atrakcja nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych może być fotobudka. Natychmiastowy wydruk zdjęć sprawia, że każdy z gości po skończonej zabawie może zabrać ze sobą pamiątkę w postaci zdjęcia z Solenizantem. Duży wybór teł, gadżetów sprawia, że zabawa wcale nie musi być nudna, a wręcz odwrotnie zabawa łącząca pokolenia.


Lista, która została przedstawiona w artykule pomoże nam w organizacji przyjęcia komunijnego w domu. Niezależnie gdzie ono się odbywa to najważniejsza jest atmosfera. Nie stawiajmy na szablonowość, nie kierujmy się modą tylko tym co dla nas bliższe. Czasem kameralne przyjęcie w gronie bliskich jest lepsze niż na sali, w której jednocześnie odbywa się wiele przyjęć komunijnych i panuje zgiełk.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here