Zabiegi usunięcia zaćmy w Lubaczowie [ZAPISY 2021]

0

Można już zapisywać się na zabiegi usunięcia zaćmy oka w 2021 roku. Wykonywane są one przez specjalistów w Oddziale Chirurgii Krótkoterminowej Oka przy ul. Mickiewicza 168 w Lubaczowie – zarówno na NFZ, jak i w trybie komercyjnym.

Zaćma oka jest częstą chorobą obecną nawet u 60% osób po 60. roku życia. Objawia się ona najczęściej rozmytym lub nieostrym widzeniem. Choroba rozwija się stopniowo wraz z wiekiem, zwykle w obu oczach, choć nie jednoczasowo. Nie ma obecnie leków czy kropli, które mogłyby rozpuścić istniejącą zaćmę i dlatego chorobę tę leczymy wyłącznie operacyjnie. Obecnie operacja zaćmy jest jednym z najpowszechniejszych, bezpiecznych i bezbolesnych oraz skutecznych zabiegów wykonywanych w polskich szpitalach i klinikach. Polega on na usunięciu naturalnej soczewki oka, w której doszło do zmętnienia (określanego jako zaćma) i zastąpieniu jej soczewką wewnątrzgałkową. Takie zabiegi z sukcesem od kilu lat przeprowadzane są także przez specjalistów z NZOZ „GOMED” w Lubaczowie.

Zabieg usunięcia zaćmy wykonywany jest w trybie jednego dnia, pacjent opuszcza naszą klinikę zaraz po jego przeprowadzeniu. Zapewniamy jednak także kontrolę pooperacyjną i dalsze leczenie w naszej poradni okulistycznej – informuje w komunikacie NZOZ „GOMED”.

Obecnie placówka rozpoczęła prowadzenie zapisów na zabiegi, które będą przeprowadzone w 2021 roku.

Rejestracja oraz wszelkie informacje:

NZOZ „GOMED”, Lubaczów ul. Mickiewicza 168

tel.: 16 632 12 89 lub 889 114 034.

e-mail: gomed_2@wp.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here